TOKİ’den Konya’nın 2 İlçesine 180 Konut!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Konya'nın Ahırlı ve Yalıhüyük ilçelerinde inşa edilecek toplamda 180 konutluk proje için ihale gerçekleştirdi.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Konya’nın Ahırlı ve Yalıhüyük ilçelerinde inşa edilecek toplamda 180 konutluk proje için ihale gerçekleştirdi.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Konya’nın Ahırlı ilçesine 121 adet, Yalıhüyük ilçesine de 59 adet olmak üzere toplamda 180 konut inşasının gerçekleştirileceği proje için ihale gerçekleştirdi. 12 Ekim Perşembe günü gerçekleştirilen ihale kapsamında aynı zamanda Konya’nın Ahırlı ilçesi için ticaret merkezi, büfe alanları, Yalıhüyük ilçesi için de ticaret merkezi, alt yapı çalışmaları ve çevre düzenlemeleri işlerine yer verildi.

2+1 ve 3+1 Konutlar!

Konya’ya inşa edilecek olan projeler de yöresel mimariden izlerin bulunmasına önem veren TOKİ, projelerin kat yükseklikleri için zemin + 2 ve 3 olmak üzere hazırladı. 105 adet konut için 2+1 konut tipi uygulanacak iken, geriye kalan 75 adet konut için de 3+1 konut tipi uygulanacak.

Yöresel Mimariyi Bozmayan Konut Projesi

Kentsel dönüşüm uygulamaları kapsamında düşük bütçeli ve orta gelir durumuna sahip ailelerin ev sahibi olması adına Türkiye’nin her yerinde konut projelerini hayata geçiren TOKİ, inşa ettiği projelerin genelinde, projenin bulunduğu şehrin ve yörenin mimarisine, kültürüne, değerlerine ve sahip olunan coğrafi özelliklere uygun bir şekilde planlama işlemlerini gerçekleştiriyor.

TOKİ tarafından Ahırlı ve Yalıhüyük ilçelerinde hayata geçirilecek olan konut projeleri için, bölgenin geleneksel mimarisine sadık kalınarak modernize anlayış ile projeler hazırlandı. Cephelerde ise duvar süsleri, zemin kat seviyesinde doğal taş ile kaplamalar, dekoratif pencereler ve sövelerin kullanılacağı bilgisi paylaşıldı.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.