TOKİ’den Konut Sahibi Olmak İsteyenlere Büyük Avantaj!

Anayasa deðiþiklik paketinde yer alan memurlara mutlu eden düzenlemeler, Toplu Konut Ýdaresi'nden (TOKÝ) ev alanlarý üzecek. Yeni Anayasa taslaðýna göre bundan böyle memur maaþlarýnda Uzlaþtýrma Kurulu'nun kararý etkili olacak. Böylece memura verilen zam yükselecek. (CÝHAN/Hasan Bozkurt) (2010.03.26)

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Türkiye genelinde ev sahibi olmak isteyen aileler için açık satış usulüyle birçok ilde büyük avantaj sağlıyor.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Türkiye genelinde ev sahibi olmak isteyen aileler için açık satış usulüyle birçok ilde büyük avantaj sağlıyor.

Geçtiğimiz günlerde başlatılan Türkiye İçin Kazanç Vakti Kampanyası sayesinde sektörde büyük hareketlilik yaşanırken, orta ile orta – üst gelir grubundaki aileler için uygun ödeme koşulları sunuluyor.

Konu ile alakalı olarak bazı basın kuruluşları tarafından yapılan haberlere göre, sektörün öncü isimlerinin yanı sıra Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından da alt gelir grubu aileler için çalışmalar başlatıldı. Açık satış usulü ile bankasız, kura çekilişsiz, Türkiye’nin pek çok noktasında yatırım imkanı tanıyan TOKİ, Bursa, Samsun, Ordu, Sakarya, Denizli gibi çeşitli bölgelerin projelerinde birbirinden farklı 3 adet peşinat miktarına göre 3 türlü taksit seçeneği sunmaktadır.

Kolay Ödeme İmkanı Sunuluyor

Bu doğrultuda TOKİ, toplam 26 farklı şehirde 3 bin 81 adet konutunu açık satış usulüyle satışa sunuyor. Alt gelir grubu ve kura usulüyle gerçekleştirilen satışların aksine herkes tarafından erişilmesi sağlanan açık satış şeklindeki bu konutlar, fiyatları açısından uygun olması ile ön plana çıkıyor. Bahsi geçen bu konut fiyatlarının 80 bin TL’den başlayacak şekilde belirlenirken en uygun taksit tutarı ise 323 TL’den başlangıç gösteriyor. Arıca bu konutlar için 96, 108, 120 ve 144 ay olarak vadelendirebiliyor.

Başvuru sırası göz önünde bulundurularak gerçekleştirilecek olan bu konut satışlarında, anlaşmalı bankaya gerçekleştirilecek olan peşinat ödemesinin akabinde taksitlendirme işletme TOKİ bünyesinde gerçekleştiriliyor. Taksit ödemeleri ise konutların teslim edilmesinin akabinde başlıyor. Öte yandan hazırlanan bu kampanya dahilinde peşinat miktarı ise yüzde 10, 20 ve 25 olarak belirlendi.

Görüşlerini Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here