TOKİ’den 139 adet Arsa Açık Artırma İle Satışta!

TURYAP tarafından yapılan açıklama ile, 18 farklı şehirde bulunan, değeri ise 750 milyon Türk Lirası’na tekabül eden 139 adet TOKİ arsası için açık artırma tarihi belirlendi. Açık artırma, 3 Ağustos’ta gerçekleşecek.

TURYAP tarafından yapılan açıklama ile, 18 farklı şehirde bulunan, değeri ise 750 milyon Türk Lirası’na tekabül eden 139 adet TOKİ arsası için açık artırma tarihi belirlendi. Açık artırma, 3 Ağustos’ta gerçekleşecek.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ)’na ait olan ve 18 farklı şehirde yer alan 139 adet arsa için, 3 Ağustos Perşembe günü, saat 13.30’da açık artırma düzenlenecek. Yapılacak açık artırma ile birlikte sahiplerine kavuşacak arsaların toplam değeri ise 750 milyon Türk Lirası’na tekabül ediyor.

Turyap tarafından bildirilen bilgiler ışığında, yapılacak olan açık artırma ile birlikte 18 farklı şehirde yer alan arsalar satışa çıkartılacak. Açık artırmaya çıkartılacak arsalar başta İstanbul, Ankara ve İzmir şehirlerinde yer alırken, 139 adet arsa içerisinde konut imarlı arsa, ticari imarlı arsa, eğitim imarlı arsa, sağlık imarlı arsa, sosyal ve kültürel imarlı arsa, akaryakıt imarlı arsa, dinlenme tesisi imarlı arsa gibi birçok seçenek yer alıyor.

Hem Canlı, Hem İnternetten Teklifler Alınacak!

3 Ağustos Perşembe günü gerçekleştirilecek olan arsa açık artırması için, İstanbul, Ankara ve İzmir’de yer alan müzayede salonlarında teklifler alınacak. Aynı zamanda internet üzerinden online olarak teklif veren kişilerin teklifleri de kabul edilecek.

Yapılacak olan açık artırmada; inşaat şirketlerinin, kooperatiflerin, gayrimenkul geliştirme şirketlerinin, müteahhitlerin ve arsa yatırımı yapmak isteyen vatandaşların teklifleri değerlendirilecek. Değerlendirmeye alınan tekliflerin, açılış fiyatlarından az olmaması ise önemli bir kriter olarak belirtilmiş durumda.

Açık Artırmayla Satılacak Arsalar Hangi Şehirlerde Yer Alıyor?

3 Ağustos tarihinde Turyap tarafından gerçekleştirilecek olan açık artırma ile birlikte satılacak olan 139 adet arsa, başta İstanbul’da, Ankara’da ve İzmir’de yer alırken, aynı zamanda Adana’da, Diyarbakır’da, Edirne’de, Elazığ’da, Erzincan’da, Erzurum’da, Gaziantep’te, Giresun’da, Karabük’te, Kayseri’de, Mersin’de, Samsun’da, Siirt’te, Tekirdağ’da ve Van’da yer alıyor.

İstanbul’da açık artırmaya sunulacak arsalar konut imarlı arsa, eğitim imarlı arsa, sağlık imarlı arsa ve akaryakıt imarlı arsa olurken, İzmir’de satışa sunulacak arsalar ise konut imarlı, akaryakıt imarlı ve dinlenme tesisi imarlı olarak ön plana çıkıyor. Adana’da ticari imarlı olan arsa yaklaşık 40 dönümlük büyüklüğe sahip iken, değeri ise 79 milyon Türk Lirası, İzmir’in Bornova ilçesinde yer alan, toplu iş yeri, ticaret, ibadet, belediye hizmet birimi, akaryakıt, LPG ve servis istasyonu, park ve otopark imarlı 136 dönüme yakın büyüklüğü ile 78 milyon Türk Lirası’ndan satışa sunularak,  açık artırmanın en değerli arsaları olma özelliklerini taşıyor.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.