GayrimenkulEks

TOKİ, Tarsus’ta Yeni Bir Proje İçin Harekete Geçti!

Bolu Mengen’de hayata geçireceği 252 konutluk projenin ihalesini önceki gün gerçekleştiren TOKİ, Tarsus’ta da yeni bir projeye hazırlanıyor.  

TOKİ, Tarsus’ta Yeni Bir Proje İçin Harekete Geçti!

Bolu Mengen’de hayata geçireceği 252 konutluk projenin ihalesini önceki gün gerçekleştiren TOKİ, Tarsus’ta da yeni bir projeye hazırlanıyor. Ak Parti Tarsus İlçe Başkanı İbrahim Gül’ün açıklamasına göre, bölgede toplu konut yapılması için çalışmalar başlatıldı.

Ak Parti Tarsus İlçe Başkanı İbrahim Gül tarafından konu ile alakalı olarak yapılan açıklamaya göre, Kalkınma Bakanlığı Müşaviri Mustafa Kızıl, Kalkınma Bakanlığı Yatırım Danışmanı Bayram Şahin, Milli Emlak Müdürü Şerafettin Çağatay ve Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’ndan (TOKİ) görevlendirilen bir grup heyet, Tarsus’un Kaleburcu Mahallesi’nde inceleme yapıldı.

Arazi Toplu Konut Projesi Olarak Değerlendirilecek

Söz konusu heyet tarafından bölgede yapılan incelemenin ardından Hazine mülkiyetinde olan 90 dönümlük bir arazinin bölgede mevcut bulunduğunu açıklayan Ak Parti İlçe Başkanı İbrahim Gül, bu bölgeyi toplu konut projesi ile değerlendirmek istediklerini ifade etti. Toplu konut projesinin hayata geçirileceği araziler ile alakalı herhangi bir problemin gözükmediğini dile getiren Gül, ilgili müdürlüklerin proje için çalışmalarını hızlandırıp söz konusu proje alanlarını bekleyeceklerini ifade etti.

Ak Parti Tarsus İlçe Başkanı İbrahim Gül, TOKİ tarafından hayata geçirilecek olan bu toplu konut projesinin öncelikli olarak dar gelirli ve emeklilere hitap edeceğini ifade ederek, oldukça uzun bir zamandır hayata geçirilmek istenen bu proje için artık yoğun bir çalışma içerisine girildiğini, bölgedeki arazilerin belirlendikten sonra hiçbir pürüz bırakmadan projeye start verileceğini anlattı.

TOKİ Çalışmalarını Sürdürüyor

Türkiye genelinde pek çok özel projeye imza atan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), ülke genlinde yeni projeler geliştirmek ve inşa etmek üzere çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Bolu Mengen’de hayata geçirilecek olan 252 konut için ihaleye çıkan TOKİ, dün de Elazığ Merkez ilçesi Zafran Mahallesi’nde inşa ettiği konutlar için kura çekilişi düzenledi. TOKİ çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.

Benzer:  55 Tane TOKİ Ankara Mamak 3. Etap Konutları! 3+1, 4+1 Evler
BUNU SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ
Başkan Tarih Verdi! TOKİ Açık Artırma Yöntemi ile Konut Satışı Yapıyor!
İnşaat Ruhsatlarında Önemli Düzenlemeyi İçeren Paket TBMM’de Kabul Edildi!
İnşaat Sektöründe Konutzede Sayısı giderek Artacak!
REIDIN Açıkladı! Kiralık ve Satılık Konutlarda En Çok Artış Hangi Şehirlerde Oldu?
Müteahhitler Konutta Yeni KDV İndirimi İstiyor!
Gümrük ve Ticaret Bakanı Açıkladı! Emlak Komisyon Oranları Değişiyor!
İstanbul’da Ev Fiyatına Mezar Yeri Satılıyor!
Konut Kredisi Faizleri Son 6 Yılın Rekorunu Kırdı!
Konut Sahibi Olmayan Kalmayacak! Sosyal Konut Seferberliği Sürüyor!
Atatürk Kültür Merkezi’nin Yıkımına Başlanıyor!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ