Emlak TOKİ Taksitlerini Ödemeyenleri Tahliyeye Başladı!

TOKİ Taksitlerini Ödemeyenleri Tahliyeye Başladı!
T

TOKİ tarafından Balıkesirde inşa edilen ve dar gelirli vatandaşların ev sahibi olmalarına yönelik düzenlenen kampanya ile sahiplerine ulaştırılan TOKİ Konutlarında 10 konut için tahliye kararı uygulandı.

TOKİ tarafından Balıkesirde inşa edilen ve dar gelirli vatandaşların ev sahibi olmalarına yönelik düzenlenen kampanya ile sahiplerine ulaştırılan TOKİ Konutlarında 10 konut için tahliye kararı uygulandı.

Balıkesir’de inşa edilen TOKİ H Konutlarında 10 daire için tahliye kararı uygulandı. Dar gelirli vatandaşların ev sahibi olabilmeleri adına inşa edilen konutlarda oturan vatandaşlar, avukatlar ve polisler eşliğinde dairelerinden çıkartıldı.

Tahliye işlemleri esnasında evlerinden çıkartılan vatandaşlar, dar gelirli oldukları için bu konutları satın aldıklarını, bu yüzden tahliye işleminin yersiz olduğunu söyleyerek avukatlara ve polislere tepki gösterdi. Yaşanan bu tepkiye karşı TOKİ avukatları ise ellerindeki bilgiler ile açıklamalar yaptı.

TOKİ Avukatı Kurt: ‘Eylül 2014’ten Beri Taksitler Ödenmiyor’

Yaşanan tepkiler sonrasında açıklamalarda bulunan TOKİ Vekili Avukat Mustafa Kurt, TOKİ’nin dar gelirli vatandaşlar için ürettiği konutların sahip olduğu ödeme planlarının büyük bir kolaylık barındırdığını belirtti. Vatandaşların konut sahibi olabilmeleri adına oldukça yoğun bir çalışma yürütüldüğünü ifade eden Kurt, vatandaşların konut taksitlerini ödemediklerini ifade etti.

Konut sahiplerinin adını vermeyeceğini belirten Avukat Kurt, 3 Eylül 2014 tarihinde bir konut sahibi için tahliye davası açıldığını, aynı yılın Kasım ayında da tahliye kararı çıktığını ifade etti. Alınan tahliye kararı sonrasında icra takibi dosyasının tarihinin ise 2016 yılına tekabül ettiğini belirten Kurt, TOKİ’nin genel işleyiş itibariyle konutlarda oturan vatandaşlara büyük bir kolaylık sağladığı, vatandaşları tahliye etmek yerine, tahliye etmemek adına da büyük uğraşlar sarfettiğini ifade etti.

Ödenen taksit tutarlarının daire türlerine göre değiştiğini belirten Kurt, ortalamanın 150 Türk Lirası ile 200 Türk Lirası arasında olduğunu belirtirken, yıllık taksitler tutarlarının da 3 bin Türk Lirası ile 4 bin 500 Türk Lirası arasında değiştiğini aktardı.

‘TOKİ, Elinden Gelenin Fazlasını Yapıyor’

Dar gelirli vatandaşların kira öder gibi ev sahibi olmaları yönünde büyük uğraşlar verdiklerini belirten Kurt, vatandaşların kiralarını ödememeye devam etmeleri halinde ise yapılacak başka birşeyin kalmadığını belirtti. Evleri boşaltılan vatandaşlara daha önce haberdar etmek adına tebligat gönderildiğini belirten Avukat Kurt, gerçekleştirilen tahliye işlemlerinin de mahkeme kararına dayandığını ifade etti.

 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://gayrimenkuleks.com/
Orhan Babaeski - Gündem, Emlak ve Teknoloji kategorileri haber editörü

Görüşlerini Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here

four × 3 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

5,471BeğenenlerBeğen
3TakipçilerTakip Et
9,241TakipçilerTakip Et
176TakipçilerTakip Et
1,787TakipçilerTakip Et