TOKİ, Muş Merkez’deki 155 Konutunu Satışa Çıkardı!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Türkiye genelindeki konut üretimi çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Türkiye genelindeki konut üretimi çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. 2023 hedefi doğrultusunda 1 milyon 200 bin konut hayata geçirecek olan TOKİ, bu doğrultuda 155 adet konutu da Muş’un Merkez ilçesinde inşa ediyor. Üstelik bugün itibari ile söz konusu 155 adet konut satışa çıkarılıyor.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Muş’un Merkez ilçesinde hayata geçirmekte olduğu Kale Konutları için bugün itibari ile başvuru toplamaya başladı. Herhangi bir ön şart sunulmadan, kura çekilişi yapılmadan ve başvuru önceliği göz önünde bulundurularak konut alma ve seçim yapabilme imkanı ile Açık Satış olarak alıcılarına sunuluyor.

Başvurular 31 Aralık Tarihine Kadar Devam Edecek

TOKİ Muş Merkez Kale Konutları projesinden ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar için bugün itibari ile başvuru dönemi başladı. Vatandaşlar konutlar için 31 Aralık 2018 tarihine kadar Muş Merkez’de yer alan Halkbank ve Ziraat Bankası’na başvuruda bulunabilecek.

Proje ile alakalı olarak elde edilen bilgilere göre, TOKİ Muş Merkez Kale Konutları’nda iki oda bir salondan meydana gelen daire sayısı 31 iken, üç oda bir salondan meydana gelen daire sayısı ise 124 oldu. Öte yandan büyüklükleri net 55.29 metrekare olan iki oda bir salon dairelerin satış fiyatı 87 bin 185,96 TL’den başlangıç gösterirken, üç oda bir salon konut fiyatları ise 122 bin 120,44 TL’den başlangıç gösteriyor.

Vatandaşlar, söz konusu projedeki konutlar için 10 bin TL peşinat ödeyerek 156 TL taksitle ev sahibi olabiliyor. İlk taksit tarihi konutun teslim edildiği tarihi takip eden aydan itibaren başlarken, ilk dönemsel artış tarihi ise konutun teslim edildiği tarih göz önünde bulundurularak TOKİ tarafından belirlenecek.

Görüşlerini Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here