Emlak TOKİ Muş Kepenek Alt ve Orta Gelir Projelerinde Başvuru Süreci Başladı!

TOKİ Muş Kepenek Alt ve Orta Gelir Projelerinde Başvuru Süreci Başladı!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Muş’un Kepenek ilçesinde hayata geçirilen alt ve orta gelir projelerinde başvuru süreci başladı. Vatandaşlar alt gelir projesindeki iki oda bir salon ve orta gelir projesindeki üç oda bir salon daireler için bugünden itibaren başvuru yapabilecek.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Muş’un Kepenek ilçesinde alt ve orta gelir grubu için sosyal konut projesi üretimi gerçekleştirmeye devam ediyor. Alt gelir grubunda ile 127 adet konut ve orta gelir grubun ile 48 adet konut inşa eden TOKİ, bugün itibari ile konut başvurularını toplamaya başladı.

En Ucuz Konut 112 Bin TL’den Başlıyor

TOKİ Muş Kepenek alt gelir grubundaki 127 adet konutu iki oda bir salon şeklinde tasarlanırken, yüzde 12 peşinat ile satın alınabilen bu konutlar için en uygun peşinat bedeli 13 bin 444 TL, en pahalı peşinat bedeli ise 16 bin 286 TL olarak belirlendi.

Öte yandan alt gelir projesindeki en ucuz konutun fiyatı 112 bin 36 TL’den başlangıç gösterirken, 240 ay vade imkanı sunulan bu konutların aylık minimum taksit tutarı ise 410,80 TL oldu.

TOKİ Muş Kepenek Orta Gelir Grubu Projesi’ndeki 48 adet konut ise üç oda bir salon olarak tasarlandı. Orta gelir grubundaki en uygun konut fiyatları 162 bin 161 TL’den başlangıç gösteriyor. Yüzde 10 peşinat ile sahip olunan konutlar için 16 bin 216 TL’den başlayan peşinat talep edilirken, bu konutlar için aylık olarak ödenmesi gereken minimum taksit tutarı ise 810,81 TL’den başlıyor.

Aramıza Katılın!

Mail bültenimize dahil olarak güncel emlak haberlerinden, yeni konut projelerinden, trend dekorasyon fikirlerinden ve kredi kampanyalarından anında haberdar olun.

Bilgilerinizi hiç kimseyle paylaşmayacağız.
Avatar
Cansu Rukiyehttps://gayrimenkuleks.com
Cansu Rukiye - Emlak, Ekonomi ve Gündem kategorileri haber editörü

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

7 + twenty =

5,321BeğenenlerBeğen
8,664TakipçilerTakip Et
180TakipçilerTakip Et
1,637TakipçilerTakip Et