EmlakTOKİ Manisa Yunusemre Akgedik Projesi İçin Düğmeye Basıldı

TOKİ Manisa Yunusemre Akgedik Projesi İçin Düğmeye Basıldı

TOKİ Manisa Yunusemre Akgedik Projesi için ihale süreci sona erdi. Proje kapsamında üretilecek konutların kısa bir süre sonra satışa sunulması bekleniyor.

TOKİ Manisa Yunusemre Akgedik Projesi için ihale süreci sona erdi. Proje kapsamında üretilecek konutların kısa bir süre sonra satışa sunulması bekleniyor.

TOKİ Manisa Yunusemre Akgedik Projesi İhalesi Tamamlandı

TOKİ yurt genelinde çalışmalarına ara vermeden devam ederken özellikle düşük gelirlilere, emeklilere ve şehit ailelerine yönelik konut üretimine ağırlık verdi. TOKİ Manisa Yunusemre Akgedik Projesi de TOKİ’nin yeni projeleri arasına giriş yaptı. Projenin ihale süreci sona erdi. Buna göre Manisa’da 748 adetlik konut inşa süreci başlamış oldu. Projenin ihale sürecini TOKİ hayata geçirdi.

16 Dükkan, Cami ve Çevre Düzenlemesi

TOKİ Manisa Yunusemre Akgedik Projesi ihalesi 8 Mayıs 2017 tarihinde yapıldı. İhale yalnızca 748 adet konut içermedi. Konut inşası yanında 16 adet dükkan, ibadethane, altyapı çalışmaları ve çevre düzenleme işleri de ihale kapsamında değerlendirildi.

Proje dahilinde yapılan birinci etap çalışmalarında bin 101 adet konut üretildi. Birinci etap konut inşa faaliyetlerinde sona yaklaşılırken, ikinci etabın birinci bölümünü 748 adet konut kapsadı.

Mahalle Konseptine Uygun Mimari Özellikler

Projenin en önemli özelliği mahalle konseptine uygun olarak yapılan planlama olarak gözlemlendi. Konutların yanında sosyal alanlar, yeşil saha çalışmaları, çocuklar için oyun parkları, ibadethane ve sosyal donatılar projede dikkat çeken ayrıntılar olarak dikkat çekti.

Toplamda Bin 524 Adet Konut İnşa Edilecek!

TOKİ Manisa Yunusemre Akgedik Projesi geleneksel mimari ile modern mimariyi bir araya getirdi. Hem fonksiyonel hem de kent kültürüne uygun yapılar üretmeyi hedefleyen TOKİ, bu proje ile yeni bir yaşama kapı araladı. TOKİ Manisa Yunusemre Akgedik Projesi toplamda bin 524 konutu içeriyor. Bunların yanında iki adet ilköğretim, iki adet ortaokul, iki adet lise, iki adet anaokulu, dört adet ticaret merkezi ve iki adet caminin de projeye dahil olması bekleniyor.

Aramıza Katılın!

Mail bültenimize dahil olarak güncel emlak haberlerinden, yeni konut projelerinden, trend dekorasyon fikirlerinden ve kredi kampanyalarından anında haberdar olun.

Bilgilerinizi hiç kimseyle paylaşmayacağız.
Avatar
Çiğdem Yeniayhttps://gayrimenkuleks.com
Çiğdem Yeniay - Ekonomi ve Gündem kategorileri haber editörü

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

12 − eleven =

5,231BeğenenlerBeğen
8,664TakipçilerTakip Et
248TakipçilerTakip Et
1,498TakipçilerTakip Et