Emlak TOKİ, Hasankeyf'i İnşa Ediyor

TOKİ, Hasankeyf’i İnşa Ediyor

TOKİ, Hasankeyf'in yeni yerleşim yerine 710 konuttan meydana gelen bir proje inşa ediyor.

TOKİ, Yeni Hasankeyf’te 710 Konuta İmza Atacak

TOKİ, yeni Hasankeyf yerleşkesi için konut projesini hayata geçiriyor. Bölgede yürütülen inşa çalışmalarında TOKİ tarihi dokuya uygun yapılar üretiyor.

Ilısu Baraj Gölü projesi kapsamında sular altında kalacak eski Hasankeyf tarih olacak. Bu nedenle yeni yerleşke için çalışmalara başlandı. toplamda 710 konutu üretecek olan TOKİ, çalışmalarını büyük bir titizlikle yürütüyor. Bölgede belirlenen yeni yerleşim alanına belediye binası ve İlçe Jandarma Komutanlığı haricindeki tüm kurumlar taşındı. Yeni Hasankeyf’te ise konut üretimi tek katlı olarak uygulanıyor.

Hasankeyf’te, TOKİ Konutları Sabırsızlıkla Bekleniyor

TOKİ, yeni Hasankeyf’te tarihi dokuya uygun projeleri hayata geçiriyor. Hasankeyf Kaymakamı bölgede yaşanan gelişmeler hakkında açıklama yaptı. Kaymakam Faruk Bülent Baygüven açıklamasında konutların tek katlı olarak inşa edildiğine dikkat çekti. 500 ile 700 metrekareden oluşan parsellere inşa edilecek konutların büyüklüğünü 160 metrekare olarak bildiren Kaymakam, konutların inşa sürecinin yaklaşık 18 ay gibi kısa bir sürede sona ereceğini belirtti.

Kaymakam Faruk Bülent Baygüven açıklamasında hak sahiplerinin komisyon tarafından belirlendiğini açıkladı. “Konuyla ilgili karar mercii komisyon bölgede 15 işyeri ve 710 adet konut belirledi. Bu yapılar yeni Hasankeyf’e taşınmak üzere tahliye edildi. bölge esnafının yeniden işyerlerini açması için aralıksız çalışıyoruz. Eski Hasankeyf’te bulunan tarihi eserleri de yeni yerleşkeye taşıyoruz. Konutların inşa süreci tamamlanıp, bölge halkı yeni yerleşkeye tamamen taşındığında, Hasankeyf bölgenin en dikkat çeken yeri konumuna yükselecek” şeklinde konuşan Kaymakam, “TOKİ tarafından üretilen konutlar en kısa süre içerisinde hak sahiplerine teslim edilecek” dedi.

Bölge halkı ise Hasankeyf’in yeni yerleşkesindeki konutlarına geçmek için sabırsızlanıyor. Hak sahipleri, “Proje sayesinde 50 metrekarelik evlerden kurtulmuş olacağız. Sit alanı olan Hasankeyf’te evlerimizi büyütmemiz ve yenilememiz mümkün değildi. Yeni inşa edilen geniş ve konforlu evlerimize taşınmayı dört gözle bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Aramıza Katılın!

Mail bültenimize dahil olarak güncel emlak haberlerinden, yeni konut projelerinden, trend dekorasyon fikirlerinden ve kredi kampanyalarından anında haberdar olun.

Bilgilerinizi hiç kimseyle paylaşmayacağız.
Avatar
Çiğdem Yeniayhttps://gayrimenkuleks.com
Çiğdem Yeniay - Ekonomi ve Gündem kategorileri haber editörü

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

3 × five =

5,259BeğenenlerBeğen
8,664TakipçilerTakip Et
230TakipçilerTakip Et
1,536TakipçilerTakip Et