EmlakTOKİ Gaziantep Projesinin Hak Sahipleri Belli Oldu

TOKİ Gaziantep Projesinin Hak Sahipleri Belli Oldu

TOKİ Gaziantep projesi dahilinde inşa edilen konutlar, noter huzurunda çekilen kura ile sahiplerini buldu.

TOKİ Gaziantep projesi dahilinde inşa edilen konutlar, noter huzurunda çekilen kura ile sahiplerini buldu.

TOKİ Gaziantep Konut Projesiyle 123 Emekli Ev Sahibi Oldu

TOKİ Gaziantep kentinde 123 konuttan oluşan projeyi tamamladı. Konutların sahiplerinin belirlenmesi için Şahinbey Belediyesi Büyük Salon’u heyecanlı bir bekleyişe sahne oldu. Noter huzurunda yapılan kura seçimi sonucunda bekleyen vatandaşlardan 123 tanesi evlerine mutlu geri döndü. 123 konut için yapılan başvurusu sayısı ise bin 175 olarak açıklandı. 123 konuttun anahtar teslimleri bu gün yapıldı.

TOKİ Gaziantep projesi, Şehitkamil’de 103 konuttan, Güzelvadi’de ise 20 konuttan oluştu. TOKİ Proje Uzmanı Hasan Hüseyin Çelik kura çekimi ardından basının karşısına geçti. TOKİ Gaziantep projesinde üretilen konutların yalnızca emekli vatandaşlara yönelik olduğunun altını çizen Çelik, başvuru yapan fakat kurada adı çıkmayan emekli vatandaşlar için konut üretmeye devam edeceklerini söyledi.

Kentte Üretilen Konut Sayısı 20 Bini Aştı

“TOKİ Gaziantep kentinde bu güne kadar toplamda 20 binin üzerinde konut inşa etti. Diğer kentlerle TOKİ Gaziantep projelerini karşılaştırdığımızda kente inşa edilen konut sayısı ortalamanın üzerinde” diyen Çelik, 50 bin kadar konutun inşasının devam ettiğine vurgu yaptı. “TOKİ Gaziantep kentinde 10 farklı proje için çalışmalarını sürdürüyor. İnşallah kentteki tüm vatandaşlarımızı ev sahibi yapacağız” diyerek açıklamasını sürdüren Çelik, ilerleyen dönemlerde yeni projelere başlanacağının da sinyalini vermiş oldu.

TOKİ Gaziantep projesindeki kurada ev sahibi olmaya hak kazanan vatandaşların sevinçli olduğu gözlemlendi. Birçok emekli ilk evlerini almanın mutluluğunu yaşarken, bazı vatandaşların mutluluk göz yaşı döktüğü gözlemlendi. Kira vermekten kurtulan vatandaşlar, salondan memnun ayrıldı. Kurada adı çıkmayan vatandaşlar ise bir sonraki proje için şimdiden gün saymaya başladı.

Kura çekiminde adı çıkan Mehmet Kaya adlı emekli vatandaş, iki çocuk babası olduğunu ve aylık 700 TL ev kirası ödediğini ifade etti. Emekli olmasına rağmen çalışmaya devam eden Mehmet Kaya çok mutlu olduğunu söyleyerek, “Allah’ım devletimizi korusun” dedi.

Aramıza Katılın!

Mail bültenimize dahil olarak güncel emlak haberlerinden, yeni konut projelerinden, trend dekorasyon fikirlerinden ve kredi kampanyalarından anında haberdar olun.

Bilgilerinizi hiç kimseyle paylaşmayacağız.
Avatar
Çiğdem Yeniayhttps://gayrimenkuleks.com
Çiğdem Yeniay - Ekonomi ve Gündem kategorileri haber editörü

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

14 − 8 =

5,231BeğenenlerBeğen
8,664TakipçilerTakip Et
248TakipçilerTakip Et
1,498TakipçilerTakip Et