TOKİ Emeklilere Uygun Fiyatlarla Ev Sahibi Olma İmkanı Sunuyor!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), emekli vatandaşlar için uygun fiyatlarla konut satın alabilme fırsatı sunuyor.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), emekli vatandaşlar için uygun fiyatlarla konut satın alabilme fırsatı sunuyor.

4 bin 52 Adet Konut Satışa Sunuldu

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), içerisinden bulunduğumuz aydan itibaren Türkiye genelinde toplamda 4 bin 52 adet konutunu alıcılarına sundu. Totalde 25 farklı kentte inşa edilen bu konutlar ağırlıklı olarak emekli olan vatandaşlara büyük avantajlar sağlıyor.

Konut Fiyatları 55 TL’den Başlangıç Gösteriyor

Konu ile alakalı olarak bazı basın kuruluşları tarafından yapılan haberlere göre, yaklaşık olarak bin 300 TL ile 2 bin TL arasında ortalama bir emekli maaşına sahip olan emekliler adına bu maaşlar göz önünde bulundurularak aylık olarak ödenmesi gereken taksit tutarları en uygun fiyatlarda belirleniyor. Bu doğrultuda konut satın alımlarında aylık taksitler 285 TL’den başlangıç gösterirken, konut fiyatları ise 55 bin TL’den başlıyor.

TOKİ tarafından alıcılarına sunulan bu konutlar adına Halkbank ve Ziraat Bankası olmak üzere bu ilgili bankalara başvurmak gerekirken, projeler ya da konut satışları ile alakalı detaylı bilgi alabilmek için ALO TOKİ hattı ile iletişime geçilebilmektedir.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Eylül ayı itibari ile alıcılarına sunulan konutlardan bazıları ise şu şekilde; Adana Sarıçam engelliler için 825 konut, Adıyaman Çelikhan 94 konut, Afyon İscehisar 78 konut, Afyon Bayat 5 konut, Amasya Göynücek 82 konut, An kara Nallıhan 44 konut, Mamak Altıağaç 52 konut, Mamak Gülseren 21 konut, Yapracık 7 konut, Ardahan 15 konut, Aydın Kuyucak 2 konut, Balıkesir Sındırgı 28 konut, Bilecik Osmaneli 6 konut, Bitlis Beşminare 2 konut, Merkez 383 konut, Denizli Tavas 20 konut, Düzce Boğaziçi 63 konut ve bunun gibi pek çok şehirde, pek çok konut satışa sunuldu.

Görüşlerini Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here