Emlak TOKİ, Dünyanın En Büyük OSB'lerinden Birini Yapıyor! Dolandırıcılar Boş Durmuyor!

TOKİ, Dünyanın En Büyük OSB’lerinden Birini Yapıyor! Dolandırıcılar Boş Durmuyor!

Türkiye'deki dolandırıcılık radarına giriş yapan sektörler arasında endüstriyel dönüşüm atılımı ve organize sanayi bölgeleri (OSB) de yer almaya başladı.

Türkiye’deki dolandırıcılık radarına giriş yapan sektörler arasında endüstriyel dönüşüm atılımı ve organize sanayi bölgeleri (OSB) de yer almaya başladı.

Söz konusu çete dolandırıcıları, yeni teşvik uygulamalarına yapmış oldukları dolandırıcılıkları sokuyor. Resmi gazetelerde Sülün Osman gibi dolandırıcılık yaptığı yazılan çetelerin devlete ait olan taşınmaz malları sattıkları açıklandı. Dünyanın en büyük OSB içinde yer alan araziler dolandırıcılar tarafından satılıyor!

Kapaklı OSB’deki Fabrikaları TOKİ Yapıyor!

Tekirdağ ili Kapalı’ya bağlı semtte 54 bin adet sanayi parseli kapasitesi olacak yeni bir Organize Sanayi Bölgesi (OSB) inşa edilmeye başlandı. Bu OSB’nin dünyanın en büyükleri arasında yer alacağı biliniyor. Kapaklı OSB’ye taşınacak olan firmalara ise devlet tarafından uygun bütçeli fiyatlarda arsalar veriliyor. Bu fabrikaların yapımları ise Toplu Konut İdaresi’ne (TOKİ) ait.

En Büyük OSB Yapılıyor! Dolandırıcılar 20.000 TL’den Satıyor!

Çetelerin yaptıkları dolandırıcılık ise işin bu kısmında yer alıyor. Binlerce firmanın İkitelli’den Kapaklı’daki OSB’ye yaptıkları tahliyeler fırsat biliniyor. Çeteler, firma sahiplerine Kapaklı’daki arazileri 20 bin Türk Lirası gibi cüzi bir miktar karşılığında şimdiden yerinizi ayırın diyerek satmaya çalışıyorlar.

Savcılığa Suç Başvurusu!

Bu dolandırıcıların sanayicileri çok zor durumda bıraktığı ortaya çıktı. Çetelere arazi almak için para ödemesi gerçekleştiren sanayiciler savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Uyarılar Yapıldı

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İstanbul Sanayici ve Yatırımcı İşadamları Derneği Başkanı Cemal Çoban, tüm KOBİ’ler bu konuda uyarı yaptıklarını, hiç kimseye paralarını kaptırmamalarını söylediklerini açıkladı.

Bu kapsamdaki tüm şikayetlerin takiplerini sağlayarak savcılığa gerekli olan tüm bilgileri verdiklerinin bilgisi aktaran Cemal Çoban, Tekirdağ’a yapılan organize sanayi bölgesinin dünyanın en büyüklerinden biri olacağını, sağlanan iyi olanakla sebebi ile orada bulunmak isteyen çok sayıda iş adamının olduğunu ifade etti.

Ödemeler TOKİ’ye Yapılacak!

Kendilerinin bakanlıktan ön talep toplama yetkisini aldıklarını söyleyen Cemal Çoban, fakat bu kapsamda ödeme istemediklerini, yapılan ödemelerin tümünün TOKİ’ye olacağını, para talebinde bulunan kişilerin savcılığa bildirilmesi gerektiğini, herkesin çok dikkatli olması gerektiğini söyledi.

Aramıza Katılın!

Mail bültenimize dahil olarak güncel emlak haberlerinden, yeni konut projelerinden, trend dekorasyon fikirlerinden ve kredi kampanyalarından anında haberdar olun.

Bilgilerinizi hiç kimseyle paylaşmayacağız.
Avatar
Meltem Canalanhttps://gayrimenkuleks.com/
Meltem Canalan - Emlak, Ekonomi ve Bankalar kategorileri haber editörü

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

one × five =

5,321BeğenenlerBeğen
8,664TakipçilerTakip Et
180TakipçilerTakip Et
1,639TakipçilerTakip Et