GayrimenkulEks

TOKİ Bursa’da Toplu Konut Projesi İçin Hazırlık Yapıyor!

TOKİ Bursa’da Toplu Konut Projesi İçin Hazırlık Yapıyor!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Bursa’nın Orhaneli ilçesinde yeni bir toplu konut projesi inşa edebilmek için hazırlık yapıyor.

2015 yılından bu yana Bursa’nın Orhaneli Belediyesi ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ile ortaklaşa yürütülen çalışmalarda son aşamaya gelindi.

İlk Etapta 149 Konut İnşa Edilecek

Orhaneli ilçesi Fevzipaşa Mahallesi’nde hayata geçirilmesi planlanan ve projenin ilk aşamasında 19 adet blokta 148 adet daireye yer verilecek projenin ihalesi 8 Şubat 2018 Perşembe günü gerçekleştirilecek. Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu ile beraber projenin hayata geçirileceği bölgede incelemede bulunan AKP Bursa Milletvekili Bennur Karaburun, incelemenin ardından yapmış olduğu açıklamasında, belediye ve TOKİ ile birlikte yürütülen çalışmaların sonuna gelindiğini ifade etti.

Proje İçin 8 Şubatta İhaleye Çıkılacak

Söz konusu olan bölgede 3 etap şeklinde hayata geçirilecek olan bu toplu konut projesinde, toplamda 700 adet konut inşa edilecek. Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu tarafından proje ile alakalı olarak yapılan açıklamalarda, daha öncesinde bölge halkının taleplerinin dinlendiğini ve uzun zamandır bu haberin bekleniyor olduğu ifade edilerek, söz konusu olan projenin hayata geçirilebilmesi adına 8 Şubat 2018 Perşembe gününde ihalenin gerçekleştirileceğini belirtti. Orhaneli ilçesi olarak bu haberden dolayı bir hayli mutlu olduklarını dile getiren Tatlıoğlu, ilçede TOKİ konutlarının büyük ihtiyaç olduğunu, temel atma işlemlerine Şubat ayının sonu gibi başlanabileceğini ve şimdiden Orhaneli ilçesi ile ilçe halkına hayırlı olmasını dilediğini ifade etti.

Benzer Haber:  Başbakan Yıldırım Açıkladı! Karadeniz Güneydoğu’ya Bağlanıyor!

En Geç 1 Yıl Sonra Bölge Halkı Evlerine Kavuşacak

Öte yandan projenin ilk etabının temel atma işlemi gerçekleştirilmesinin ardından diğer 2 etap için de taleplerin toplanmaya başlanacağını belirten Başkan Tatlıoğlu, en geç 1 yıl sonrasında Orhaneli ilçe sakinlerinin ev sahibi olacağını ve projeyi destekleyen herkese, Başbakana, Bakanlara, Milletvekillerine, halka ve teşkilata teşekkürlerini sunduğunu ifade etti.

Proje kapsamında ayırca alışveriş merkezi, cami, oyun parkları, kapalı ve açık otopark da inşa edilecek.

BUNU SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ
Engelliler için 2018 TOKİ Konya Konutları!
Dar Gelirliler için 330 TL’den Başlayan Taksitle 2018 TOKİ Şanlıurfa Konutları!
TESK, Benzin ve Mazot Vergilerine İndirim İstiyor!
Global Gayrimenkul, 2400 TL Maaşlı ve Yüzde 10 Primli Gayrimenkul Danışmanı Alımları Yapacak!
Müteahhitlerin İş Bitirme Belgesi İsyanı!
Pek Çok Farklı Rekor İle Dünya Üzerinde Tek Olacak!
Başbakan Yıldırımdan O Dev Projeye Ziyaret!
Kira Stopajlarına İndirim!
Halkbank’tan 180 Ay Vadeli 100.000 TL Konut Kredisi İmkânı!
Kentsel Dönüşüm Atıklarında Kansorejen Madde Tespiti
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ