TOKİ Bin 216 Konutunu Kurayla Satacak

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından (TOKİ) Temmuz ayı içerisinde bin 216 adet konutun satışı kura çekimi düzenlenerek gerçekleştirilecek.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından (TOKİ) Temmuz ayı içerisinde bin 216 adet konutun satışı kura çekimi düzenlenerek gerçekleştirilecek.

Söz konusu olan bu kura çekimlerinin ilki geçtiğimiz günlerde Muğla’da gerçekleştirildi. Dün ise Toplu Konut İdaresi tarafından Amasya, Düzce ve Yozgat illerindeki konutlar için başvuru alımı yapılmaya başladı.

Hangi Şehirden Kaç Konut Satılacak?

Amasya’nın Merzifon ilçesinde yer alan 18 adet konut 141 bin Türk Lirası’ndan, Düzce’de yer alan 138 adet konut 291 bin 527 Türk Lirası’ndan, Yozgat’ta yer alan 86 adet konut ise 121 bin 219 Türk Lirası’ndan başlayan fiyatlarla satışa çıkarılacak. Satışa çıkarılmış olan bu projelerde ise başvurular halen daha devam ediyor.

Trabzon’un merkezine bağlı Tabakhane – Yenicuma bölgesinde yer alan TOKİ’ye ait 16 adet konut için gerçekleştirilecek olan başvurular ise 10 Temmuz 2017 tarihi ile 29 Aralık 2017 tarihleri arasında kabul edilecek. Söz konusu olan bu projedeki konutların en düşük satış bedelleri ise 119 bin 523 Türk Lirası olarak belirlendi.

Yine Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Kırıkkale’de hayata geçirilmiş olan projedeki 39 adet konut için gerçekleştirilecek olan başvurular da 13 Temmuz 2017 tarihinden itibaren kabul edilmeye başlanacak. Burada bulunan bu konutların en düşük satış bedelleri ise 86 bin 515 Türk Lirası’ndan başlangıç gösterecek.

Son olarak Bolu ilinin Mengen ilçesinde yer alan 16 adet TOKİ konutlarına ait en düşük satış bedelleri ise 65 bin 989 Türk Lirası’ndan başlangıç gösterecek.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.