GayrimenkulEks

TOKİ Başkanı Açıkladı! O Güvenlik Duvarının Yarısı Bitirildi!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Suriye ile Türkiye sınırına örülen dünyanın en uzun güvenlik duvarının yüzde 50’si tamamlandı.

TOKİ Başkanı Açıkladı! O Güvenlik Duvarının Yarısı Bitirildi!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Suriye ile Türkiye sınırına örülen dünyanın en uzun güvenlik duvarının yüzde 50’si tamamlandı. TOKİ Başkanı Turan tarafından konu ile alakalı olarak yapılan açıklamada, 144 kilometre uzunluğuna sahip olan bu duvarın tamamının örülmesi ile beraber sınırın güvenlik seviyesinin de bir hayli artırılmış olacağı belirtildi.

Türkiye ile Suriye arasındaki sınır noktasına güvenlik duvarı ören Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), İran sınırında da inşaatına başlamış olduğu 144 kilometre uzunluğuna sahip olan İran sınırı güvenlik duvarının yüzde 50’sini tamamladı. Konu ile alakalı olarak yapmış olduğu açıklamasında 2018 yılının Haziran ayına kadar söz konusu duvarın tamamının bitirileceğini ifade eden TOKİ Başkanı Ergün Turan, söz konusu projenin hayata geçirilmesi ile beraber sınırın daha da güvenli bir hale getirilmiş olacağını belirtti.

Mayınlı Araziler Çalışmaları Bir Hayli Zorlaştırıyor

Açıklamalarında bahsi geçen 144 kilometre uzunluğuna sahip dünyanın en uzun 3’üncü güvenlik duvarı olan Suriye sınırı güvenlik duvarının 86,848 kilometresinin Ağrı sınırında, 57,152 kilometrelik sınırının ise Iğdır sınırında yükseldiğini ifade eden TOKİ Başkanı Turan, bölgede olağanüstü bir çaba ile çalışma gerçekleştirildiğini, arazinin mayınlı olması sebebiyle bir hayli zorlandıklarını anlattı. Bu karşın özenle çalışmaların sürdürdüklerini dile getiren Turan, 5 etap şeklinde örülen bu duvarın yüzde 50’sinin bitmiş olduğunu ve yol yapım çalışmalarının da devam ettiğini anlattı.

Benzer Haber:  Şehirler Yatay Mimaride Gelişecek!

Terörzedelere 25 Bin Konut İnşa Edildi

Söz konusu olan bu duvarın yasa dışı faaliyetlerin kontrol altına alınması güvenliğin sağlanması için büyük önem taşıdığına dikkat çeken Turan, ayrıca TOKİ’nin Diyarbakır, Şırnak, Hakkari, Mardin gibi terörden dolayı zarar gören bölgelerde yenileme çalışmalarını gerçekleştirildiğini, toplamda 25 bin toplu konut inşa edildiğini, bir kısmının teslim edilip bir kısmının da çalışmalarının sürdürüldüğünü de açıklamalarına ekledi.

BUNU SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ
Engelliler için 2018 TOKİ Konya Konutları!
Dar Gelirliler için 330 TL’den Başlayan Taksitle 2018 TOKİ Şanlıurfa Konutları!
TESK, Benzin ve Mazot Vergilerine İndirim İstiyor!
Global Gayrimenkul, 2400 TL Maaşlı ve Yüzde 10 Primli Gayrimenkul Danışmanı Alımları Yapacak!
Müteahhitlerin İş Bitirme Belgesi İsyanı!
Pek Çok Farklı Rekor İle Dünya Üzerinde Tek Olacak!
Başbakan Yıldırımdan O Dev Projeye Ziyaret!
Kira Stopajlarına İndirim!
Halkbank’tan 180 Ay Vadeli 100.000 TL Konut Kredisi İmkânı!
Kentsel Dönüşüm Atıklarında Kansorejen Madde Tespiti
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ