TOKİ; Artvin İçin İhaleye, Erzincan İçin Satışa Hazırlanıyor!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Artvin'in Murgul ilçesinde inşa edilecek 77 konutluk proje için ihale sürecini gerçekleştirirken, Erzincan'ın Yoğurtlu ilçesinde yer alan 27 adet konutu da kurasız ve ön şartsız olarak satışa çıkardı.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Artvin’in Murgul ilçesinde inşa edilecek 77 konutluk proje için ihale sürecini gerçekleştirirken, Erzincan’ın Yoğurtlu ilçesinde yer alan 27 adet konutu da kurasız ve ön şartsız olarak satışa çıkardı.

Artvin’in Murgul ilçesine bağlı Göktaş Mahallesi’nde inşa edilecek olan 77 adet konutluk proje için ihale yapan TOKİ, 6 Temmuz 2017 tarihinde ihaleyi gerçekleştirdi. Yapılan ihalenin kapsamı içerisinde alt yapı ve çevre düzenleme çalışmaları da yer alırken, proje zemin + 5 kat olacak şekilde projelendirilerek 2 + 1 konutların üretimi gerçekleştirilerecek.

Zemin kat seviyesinde taş kapmalar kullanılacak olan projede ahşap görünümlü cephe elemanları kullanılırken; aynı zamanda söveler, dekoratif pencereler de yer alacak. Proje hazırlanırken hem modern, hem de yerel mimariden esintilere yer verilerek, iki kültürün sentezi ile proje oluşturuldu.

TOKİ’den Erzincan’da 27 Konut Satışı

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Erzincan’ın Yoğurtlu ilçesinde yer alan projedeki 26 adet konut için kura çekimi yapmadan, ön şart sunmadan; başvuru önceliğine göre satış gerçekleştireceğini duyurdu.

Satışa sunulan dairelerden 24 tanesi 2 + 1 plan şeklinde 75 metrekare büyüklüğünde iken, diğer 3 daire de 3 + 1 plan şeklinde 107 metrekare büyüklüğüne sahip. En ekonomik konut 92 bin Türk Lirası üzerinden satışa çıkartılırken; en yüksek konut ise 145.648 Türk Lirası üzerinden satışa çıkartıldı.

Konutları satın almak isteyenler için başvurular 6 Temmuz 2017 günü başlarken, 29 Eylül 2017 tarihine kadar başvurular devam edecek.

İşte TOKİ’nin 2017’nin İlk Yarı Karnesi!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, 2017 yılının ilk yarısında toplamda 35 bin 172 adet konut üretimi gerçekleştirdi.

Her projesinde emekliler için konut ayıran TOKİ, 2017 yılının tamamında toplam 20 bin emekliyi ev sahibi yapmayı planlıyor. Türkiye’nin 54 şehrinde konut üretimine devam eden TOKİ, 2016 yılı boyunca toplamda 65 bin adet konut inşa etmişti.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.