Emlak TOKİ Arsa İhalesi 23 Mayısta!

TOKİ Arsa İhalesi 23 Mayısta!

TOKİ arsa ihalesi için geri sayım başladı. TOKİ 14 farklı kentte toplam 114 arsa için satış sürecine girdiğini duyurdu. Söz konusu kentlerdeki arsaların satış ilanını yayımlayan TOKİ, satışı ihale ile gerçekleştirecek.

TOKİ arsa ihalesi için geri sayım başladı. TOKİ 14 farklı kentte toplam 114 arsa için satış sürecine girdiğini duyurdu. Söz konusu kentlerdeki arsaların satış ilanını yayımlayan TOKİ, satışı ihale ile gerçekleştirecek.

TOKİ Arsa İhalesi İlanını Yayımladı

TOKİ arsa ihalesi ilanında söz konusu arsaların Adana, Ankara, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Giresun, İstanbul, İzmir, Karabük, Samsun, Siirt, Tekirdağ, Trabzon ve Van kentlerinde olduğu kaydedildi. Bu kentlerde satılacak arsa ise toplamda 114 oldu.

Yeni arsa satışı için düğmeye basan TOKİ arsa ihalesi ile yatırımcının dikkatini çekti. 114 arsa yatırımcıya güzel fırsatlar sunarken, ihaleye ilginin yoğun olması bekleniyor.

TOKİ arsa ihalesi için yaptığı açıklamada 14 kentteki 114 adet arsanın toplam büyüklüğünün 411.151,65 metrekare olduğu bildirildi. Söz konusu arsalar açık arttırma yöntemiyle satışa sunuldu. 411.151,65 metrekarelik alanın muhammen bedeli ise yaklaşık olarak 407 lira olarak ifade edildi.

TOKİ arsa ihalesi 23 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleşecek. Müzayede ise saat 13.30’da başlayacak. Söz konusu ihale TOKİ’nin Ankara Bilkent’te bulunan merkez binasında gerçekleşecek.

Satış Hakkındaki Bilgiler Paylaşıldı

TOKİ arsa ihalesi kapsamında satışa çıkan arsaların ödeme şartlarını şöyle açıkladı.

İhaleye konu olan imarlı arsalardan bazıları peşin olarak, bazıları ise yüzde 25 peşinat artı 24 aylık vade ile satışa çıkarıldı.

Buna göre peşin olarak satılacak arsalar arasında Ankara Pursaklar ve Yenimahalle, Çankaya Alacaatlı ve Etimesgut Eryaman’daki arsaların olduğu görüldü. Etimesgut Aşağıyurtçu’daki arsa ise yüzde 25 peşinatla 24 ay vadeyle satışa sunuldu.

İstanbul Başakşehir Kayabaşı’ndaki arsalar peşin olarak satışa çıktı.

İzmir Çeşme’deki toplam 10 arsayla Aliağa’daki 18 arsanın peşin olarak satışta olduğu görüldü.

Gaziantep’in Şehitkamil İlçesindeki ve Beylerbeyi’ndeki arsalar peşin fiyatla satışa çıktı.

Diyarbakır’ın Yenişehir İlçesi ile Üçkuyu’daki imarlı arsalar peşin fiyatla satışa çıkanlar arasında yer aldı.

Karabük’ün merkezindeki ve Beşbinevler’deki arsaların ihaleye peşin fiyatla çıktığı kaydedildi

Aramıza Katılın!

Mail bültenimize dahil olarak güncel emlak haberlerinden, yeni konut projelerinden, trend dekorasyon fikirlerinden ve kredi kampanyalarından anında haberdar olun.

Bilgilerinizi hiç kimseyle paylaşmayacağız.
Avatar
Çiğdem Yeniayhttps://gayrimenkuleks.com
Çiğdem Yeniay - Ekonomi ve Gündem kategorileri haber editörü

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

2 × 3 =

5,259BeğenenlerBeğen
8,664TakipçilerTakip Et
231TakipçilerTakip Et
1,536TakipçilerTakip Et