Emlak TOKİ Aksaray ve Gaziantep Kuraları Çekildi

TOKİ Aksaray ve Gaziantep Kuraları Çekildi

TOKİ'nin Gaziantep'e ve Aksaray'a inşa ettiği konutlar için kura çekimleri gerçekleştirildi.

TOKİ’nin Gaziantep’e ve Aksaray’a inşa ettiği konutlar için kura çekimleri gerçekleştirildi.

TOKİ’nin Gaziantep’te yer alan İslahiye ilçesi Fevzipaşa Mahallesi’ndeki 198 konut ve Aksaray’ın Sultanhanı ilçesindeki 111 konut için kura çekimi gerçekleştirilerek hak sahiplerine teslim edildi.

Antep’te Kura Çekimi Gerçekleşti

Gazitantep’teki kura çekimi 25 Eylül 2017 tarihinde İslahiye Belediyesi Konferans Salonu’nda noter görevsinin katılımı ile gerçekleştirildi. Zemin+3 ve 5 kat yüksekliğinde inşa edilen konutların 120 tanesi 2+1 olurken, 78 adet konut da 3+1 konut olarak inşa edildi. Yüzde 12 oranından başlayan peşinat ile satılan 2+1 konutlar 268 Türk Lirası’ndan başlayan taksitler ile ödenecek iken 180, 216 ve 240 ay vade imkânı tanındı. Yüzde 10 oranından başlayan peşinat ile satılan 3+1 konutlar için ise aylık taksit tutarı 595 Türk Lirası’ndan başlarken vade seçenekleri de 120, 156 ve 180 ay olarak uygulandı.

Gaziantep’te inşa edilen 198 konut için 211 adet başvuru yapılırken, projenin inşa aşamasında hem geleneksel, hem de modern mimariden esinlenmeler yapıldı. Gaziantep yöresine ait mimari cephe elemanlarının modernize edilerek kullanıldığı TOKİ projesinde zemin kat seviyesinde ve blok girişlerinde doğal taştan yapılan kaplamalar, dekoratif pencereler ve sövelerin kullanıldığı da dikkat çekti.

Yeni Bir Yaşam Merkezi Sunan Sultanhanı TOKİ Konutlarının Sahipleri Belirlendi

Aksaray’ın Sultanhanı ilçesine inşa edilen 111 konut için kura çekimi ise Sultanhanı Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Noter katılımı ile gerçekleşen bu kura çekiminde konutlar Zemin+3 kat olarak projelendirilerek inşa edildi. Satışa çıkan konutların yüzde 80’lik kısmı 2+1 olurken, 2+1 olarak inşa edilen konutlar yüzde 12, 15 ve 20 oranında peşinat seçenekleri ve aylık 306 Türk Lirası’ndan başlayan taksitler ile 180, 216 ve 240 ay vade süreleri ile, yüzde 20’lik kısmı 3+1 olan konutlar ise yüzde 10, 15 ve 20 oranında peşinat seçenekleri ile aylık 604 Türk Lirası’ndan başlayan taksitler ile 120, 156 ve 180 ay vade seçenekleri ile sahipleri ile buluşturuldu.

Aksaray’a inşa edilen TOKİ projesi için yatay mimari anlayışı önemli bir yere sahip olurken; TOKİ’nin diğer projelerinde olduğu gibi yöresel mimari cephe elemanlarının modernize edilmesi ile birlikte kullanım gerçekleştirildi. Blok yerleşimi yapılırken, projede ortak kullanıma açık yeşil alanların oluşturulduğu projede aynı zamanda oturan vatandaşlar için nitelikli sosyal çevre imkânı tanıyacak yeni bir yaşam merkezi de oluşturulmaya çalışıldı.

Aramıza Katılın!

Mail bültenimize dahil olarak güncel emlak haberlerinden, yeni konut projelerinden, trend dekorasyon fikirlerinden ve kredi kampanyalarından anında haberdar olun.

Bilgilerinizi hiç kimseyle paylaşmayacağız.
Avatar
Orhan Babaeskihttps://gayrimenkuleks.com/
Orhan Babaeski - Gündem, Emlak ve Teknoloji kategorileri haber editörü

1 Görüş

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

six − one =

5,321BeğenenlerBeğen
8,664TakipçilerTakip Et
180TakipçilerTakip Et
1,639TakipçilerTakip Et