TOKİ 6 Yeni Kampanyasını Daha Alıcılarına Sunuyor!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkalığı, ülke genelinde dar ve orta gelirli aileleri kiradan kurtarmak amacıyla çalışmalarına devam ediyor.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkalığı, ülke genelinde dar ve orta gelirli aileleri kiradan kurtarmak amacıyla çalışmalarına devam ediyor. Ülke çapında 6 yeni kampanyaya daha start veren TOKİ, 6 bin 476 TL peşinat ödeyerek ev sahibi olma imkanı sağlıyor.

Dar ve orta gelir grubundan aileleri kira ödercesine ev sahibi yapan Toplu Konut İdaresi, bu ay içerisinde sonlandırılan projelerinden 6 projesini daha alıcılarına sundu. Vatandaşlar bu projelerden ev sahibi olabilmek için 6 bin 487 TL peşinat öderken, toplamda 2 bin 643 adet konut yeni sahiplerini bulacak.

İşte Toplu Konut İdaresinin satışa çıkarmış olduğu konutlardan bazıları…

Hatay Payas

Hatay Payas projesi ile inşa edilen 937 adet konut 19 Kasım tarihi itibari ile alıcılarına sunuluyor. Başvuruların 30 Kasım’da son bulacağı projede konut fiyatları 64 bin 769 TL’den başlangıç gösterirken, projeden ev sahibi olabilmek için ödenmesi gereken en uygun peşinat miktarı 6 bin 476 TL olarak belirlendi.

Denizli Acıpayam

Denizli Acıpayam’da inşa edilen orta gelir grubundaki 184 adet TOKİ evleri 12 – 23 Kasım tarihleri arasında alıcılarına sunulacak. Projeden ev satın alabilmek için ödenmesi gereken en uygun aylık taksit tutarı 938 TL olarak belirlenirken, en ucuz konutun fiyatı 215 bin 100 TL olarak belirlendi.

Öte yandan Denizli Acıpayam’da hayata geçirilen 256 konutluk alt gelir grubu projesinde de konutlar aynı tarih aralığında alıcılarına sunulacak. Konut fiyatlarının 141 bin 780 TL’den başlangıç gösterdiği projede en pahalı konut 260 bin 23 TL’den alıcısına sunulacak.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı bu kapsamda ayrıca Tokat Zile’den 15 konutunu, Ankara Sincan’dan bin 250 konutunu ve Ankara Çamlıdere’den 1 adet konutunu satışa çıkaracağını duyurdu.

Görüşlerini Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here