Kategoriler: Emlak TOKİ

TOKİ, 54 Arsayı Açık Arttırma Usulüyle Satacak

TOKİ, 12 Kentte 54 Arsayı Satacağını İlan Etti Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada 12 kentte bulunan toplamda 54 adet arsanın satışa çıkarılacağı kaydedildi. 54 arsanın toplam 527 bin 206 metrekare olduğu açıklandı. Açık arttırma usulüyle satışa çıkan arazilerin Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Diyarbakır, Iğdır, İstanbul, İzmir, Ordu, Sivas, Trabzon ve Van kentlerinde olduğu bildirildi. Açık arttırmayla satılacak 54 arsanın muhammen bedelinin ise 663 milyon lira olduğu ifade edildi. Açık Arttırma 23 Mart 2017’de Yapılacak Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı açık arttırmayı Bilkent'te bulunan merkez binasında yapacağını duyurdu. 54 arsanın açık arttırma usulüyle satışı 23 Martta yapılacak. Müzayedeye katılmak isteyenler en geç saat 13.30’da TOKİ'nin merkez binasında yerlerini alacak. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı arsaların nitelikleri ve satış şartları hakkında da bilgi verdi. Buna göre Antalya Muratpaşa'daki 40 bin metrekareyi kapsayan alanın bedelinin yüzde 25’lik bölümü peşin olarak alınacak. Kalan tutar ise 36 aylık vadeye bölünecek. Ankara’nın farklı bölgelerinde bulunan, farklı nitelikleri taşıyan araziler ise bedelin yüzde 25’lik bölümü peşin olarak, kalan kısmı ise 60 aylık vade imkanıyla satılacak. İstanbul’un Kağıthane ilçesinde toplam 4756 metre karelik arsa satışa çıkacak. Söz konusu arazi akaryakıt tesisi niteliğini taşıyor. Bu arazinin satışında yüzde 25’lik bölüm peşin, kalan tutar ise 6 ay vadeli olarak satışa sunuldu. İzmir kentinin farklı ilçelerinde bulunan ve satışa sunulacak olan arsalar, yüzde 25 peşinatla satışa çıkacak. Söz konusu arazilerin satışında 24 aylık vade imkanı da bulunacak. Açık artırma TOKİ’nin Bilkent'teki merkezinde 23 Mart 2017 tarihinde, saat 13.30 sularında başlayacak  

TOKİ, 12 Kentte 54 Arsayı Satacağını İlan Etti

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada 12 kentte bulunan toplamda 54 adet arsanın satışa çıkarılacağı kaydedildi. 54 arsanın toplam 527 bin 206 metrekare olduğu açıklandı. Açık arttırma usulüyle satışa çıkan arazilerin Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Diyarbakır, Iğdır, İstanbul, İzmir, Ordu, Sivas, Trabzon ve Van kentlerinde olduğu bildirildi. Açık arttırmayla satılacak 54 arsanın muhammen bedelinin ise 663 milyon lira olduğu ifade edildi.

Açık Arttırma 23 Mart 2017’de Yapılacak

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı açık arttırmayı Bilkent’te bulunan merkez binasında yapacağını duyurdu. 54 arsanın açık arttırma usulüyle satışı 23 Martta yapılacak. Müzayedeye katılmak isteyenler en geç saat 13.30’da TOKİ’nin merkez binasında yerlerini alacak.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı arsaların nitelikleri ve satış şartları hakkında da bilgi verdi. Buna göre Antalya Muratpaşa’daki 40 bin metrekareyi kapsayan alanın bedelinin yüzde 25’lik bölümü peşin olarak alınacak. Kalan tutar ise 36 aylık vadeye bölünecek.

Ankara’nın farklı bölgelerinde bulunan, farklı nitelikleri taşıyan araziler ise bedelin yüzde 25’lik bölümü peşin olarak, kalan kısmı ise 60 aylık vade imkanıyla satılacak.

İstanbul’un Kağıthane ilçesinde toplam 4756 metre karelik arsa satışa çıkacak. Söz konusu arazi akaryakıt tesisi niteliğini taşıyor. Bu arazinin satışında yüzde 25’lik bölüm peşin, kalan tutar ise 6 ay vadeli olarak satışa sunuldu.

İzmir kentinin farklı ilçelerinde bulunan ve satışa sunulacak olan arsalar, yüzde 25 peşinatla satışa çıkacak. Söz konusu arazilerin satışında 24 aylık vade imkanı da bulunacak.

Açık artırma TOKİ’nin Bilkent’teki merkezinde 23 Mart 2017 tarihinde, saat 13.30 sularında başlayacak

Share
Etiketler: arsa satışı Toplu Konut idaresi Başkanlığı