EmlakTOKİ, 30 İldeki Konut ve İşyerlerini Satmaya Hazırlanıyor! İşte O İller!

TOKİ, 30 İldeki Konut ve İşyerlerini Satmaya Hazırlanıyor! İşte O İller!

T. C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) 30 ilde hayata geçirmiş olduğu toplamda 298 adet konut v işyerini satmaya hazırlanıyor.

T. C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Türkiye genelinde 30 ilde hayata geçirmiş olduğu 298 adet konut ve işyerini, Emlak Yönetim Hizmetleri ve Ticaret A. Ş. organizasyonu ile gerçekleştirilecek olan açık artırmada satmaya hazırlanıyor.

TOKİ’nin toplam 30 ilde satışa çıkaracağı 298 adet konut ve işyerinin açık artırması 5 Aralık 2017 Salı günü saat 13:30’da gerçekleştirilecek.

TOKİ Ödeme Kolaylığı Sağlıyor

TOKİ tarafından satışa çıkarılan bu konutlarda, yüzde 12 civarında bir peşinat ödendiği takdirde geriye kalan yüzde 82’lik bedelin 180 ay vadeli bir şekilde ödenmesi imkanı sağlanabiliyor. Ya da yüzde 25 peşinat verildiği takdirde geriye kalan yüzde 75’lik ödeme 120 vadeli bir şekilde yapılabiliyor. Satışa çıkarılan işyerlerinde ise yüzde 25 peşinat ödendiği takdirde, geriye kalan yüzde 75’li ödeme 120 ay vadeli bir şekilde yapılabiliyor.

5 Aralık günü, yani yarın gerçekleştirilecek olan açık artırma modeli ile ihale kapsamında İstanbul’da 9 adet işyeri ve 59 adet 4 oda 1 salon tipli konut satılacak. Satışa konu olan bu gayrimenkuller Başakşehir ve Bahçeşehir’de yer alıyor.

İşte Gayrimenkullerin Bulunduğu O İller…

Satışa konu olan diğer konut ve işyerlerinin bulunduğu iller ise; Afyonkarahisar, Ankara, Aksaray, Bitlis, Bursa, Bolu, Çorum, Düzce, Diyarbakır, Gaziantep, Erzincan, İstanbul, Hatay, Karaman, Karabük, Kütahya, Konya, Kocaeli, Niğde, Manisa, Ordu, Sakarya, Rize, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Uşak, Trabzon, Yozgat, Zonguldak’tır.

İhale Yarın Ankara ve İstanbul’da Gerçekleştirilecek

Söz konusu olan bu illerdeki gayrimenkullerin satışı, 5 Aralık Salı yani yarın Ankara Bilkent’te yer alan TOKİ’nin merkez binasında ve İstanbul Hizmet Binası’nda saat 13:30’da gerçekleştirilecek olan açık artırma usulü ihale ile gerçekleştirilecek. Ayrıca açık artırma esnasında internet sitesinden de canlı yayın yapılacak.

Cansu Rukiyehttps://gayrimenkuleks.com
Cansu Rukiye - Emlak, Ekonomi ve Gündem kategorileri haber editörü

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

two + two =

5,221BeğenenlerBeğen
8,664TakipçilerTakip Et
267TakipçilerTakip Et
1,449TakipçilerTakip Et