Konut Projeleri TMSF Açıkladı! Fi Yapı’nın O Adası Satışa Çıkarılacak!

TMSF Açıkladı! Fi Yapı’nın O Adası Satışa Çıkarılacak!
T

TMSF Başkanı Gülal, Fi Yapı’ya ait olan İzmir’deki o adanın satışa çıkarılacağını açıkladı.

Bir dönem ihtişamlı yaşam için yapılan harcamaları ile pek çok insanı mağdur duruma sokan Fi Yapı, tekrar TMSF’nin gündemine düştü. Pek çok insan mağdur olup evlerini alamamış ve daireler farklı farklı kişilere satılarak haksız kazanç sağlanmış olan o malum şirketin tüm proje ve mal varlıklarına TMSF tarafından el konuşmuştu.  Akabinde TMFS “Kayyum” sıfatı ile mağdur olan yüzlerce kişinin mağduriyetini giderebilmek adına titizlikle yoğun çalışma yürütmeye başlamıştı.

Fi Yapı’nın tamamlamadan yarım bıraktığı konutlara kavuşmak için bir umutla bekleyen mağdurlara Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından müjdeli bir haber verildi.

Konu ile alakalı olarak yapılan açıklamalarda, TMSF’nin bünyesinde kayyum tarafından yönetilen Fikret İnan’ı şirketi Fi Yapı’ya ait olan İzmir’deki adanın satılacağı ifade edildi. Bahsi geçen bu adanın satılması ile beraber, şirket tarafından yarım bırakılan konut projeleri tamamlanıp mağdur bırakılan sahiplerine teslim edilmesi planlanıyor.

Ada Satılıp Evler Tamamlanacak

TMSF’ye yeni başkan olarak görevlendirilen Muhiddin Gülal konu ile alakalı olarak resmi bir açıklama yaptı. Gülal bu açıklamasında şirketin yarım bırakmış olduğu projeleri tamamlamak adına yine TMSF tarafından el konulan şirkete ait adayı satabileceklerini ve bahsi geçen bu adanın ise İzmir Dikili’de yer alan imara açık Garip Adası olduğunu ifade etti.

Şirketlerin Ciro, Kar ve İstihdamları Arttı

TMSF Başkanı Muhiddin Gülal ayrıca açıklamalarında, TMSF tarafından kayyum atanan diğer şirketlere de değindi. Toplamda bin 19 şirkete el konularak kayyum atandığını, kendileri tarafından yönetilmeye başlandığı günden bu güne şirketlerin ciro ve kar artışı yaşadığına dikkat çekti. Bahsi geçen şirketlerin aktif büyümelerinde yüzde 5.5, özkaynaklarında yüzde 3,5 ve cirolarında ise yüzde 30 oranında yükseliş yaşandığını ifade eden Başkan Gülal, bu şirketlerdeki istihdamın ise azalmak yerine artmış olduğunu da kaydetti.

Avatar
Cansu Rukiyehttps://gayrimenkuleks.com
Cansu Rukiye - Emlak, Ekonomi ve Gündem kategorileri haber editörü

Görüşlerini Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here

13 − nine =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

5,470BeğenenlerBeğen
3TakipçilerTakip Et
9,218TakipçilerTakip Et
176TakipçilerTakip Et
1,784TakipçilerTakip Et