GayrimenkulEks

TEDAŞ Harita Mühendisi Alımları Yapıyor!

TEDAŞ Harita Mühendisi Alımları Yapıyor!

TEDAŞ, 2017 yılı içerisinde bünyesinde istihdam etmek üzere 1 Şehir ve Bölge Plancısı, 29 Harita Teknikeri, 12 Harita Mühendisi ve 1 İnşaat Mühendisi alımları yapacağını duyurdu.

TEDAŞ Personel Alımları Hakkında;

Harita mühendisi alımlarına başvuru yapacak adayların mühendislik fakültelerinin Harita, Harita ve Kadastro, Jeodezi ve Fotogrametri ya da Geomatik bölümünden mezun olmuş olmaları, Harita Teknikerliğine başvuru yapacak adayların Meslek Yüksek Okullarının Harita, Harita Kadastro Bölümlerinden mezun olmuş olmaları, Şehir ve Bölge Planlamaya başvuru yapacak adayların Mühendislik ve Mimarlık ya da Mühendislik fakültelerinin Şehir ve Bölge Planlama bölümlerinden mezun olmuş olmaları ve İnşaat Mühendisliğine başvuru yapacak adayların Mühendislik Fakültelerinin inşaat mühendisliği bölümünden mezun olmuş olmaları gerekmektedir.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Adayların başvurularını Türkiye İş Kurumu ile yapması gerekmektedir. Açık pozisyonların şartlarını sağlayan adayların İş-Kur Müdürlüğüne başvurmaları gerekmektedir. Adaylar sözlü sınavlara tabii tutulacaklardır. Sınavlar TEDAŞ Genel Müdürlüğü’nde (Ankara) yapılacaktır.

TEDAŞ’ın Tarihçesi

Türkiye’nin elektrik üretim, ulaşılması, dağıtılması ve ticaretinin gerçekleşmesi için 15 Temmuz 1970 yılında yeni bir kanun çıkarıldı. Çıkarılan yeni kanun ile birlikte  Türkiye Elektrik Kurumu (TEK) kuruldu. 12 Ağustos 1993 yılında ise Türkiye Elektrik Kurumu (TEK) iki kuruma ayrıldı. Bunlar; Türkiye Elektrik Üretim İletim A.Ş. (TEAŞ) ve Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. (TEDAŞ)’dır.

1994 yılında Türkiye Elektrik Üretim İletim A.Ş. (TEAŞ)’e üretim ve iletim görevi, Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş.’ye ise dağıtım görevi verildi. 2001 yılında tekrar yeni bir kanun ile kurum 3’e ayrıldı. Bunlar ise Türkiye Elektrik İletim A.Ş.  (TEİAŞ), Elektrik Üretim A.Ş. (EÜAŞ) ve Türkiye Elektrik Ticaret ve Taahhüt A.Ş. (TETAŞ) oldu.

Türkiye Elektrik Ticaret ve Taahhüt A.Ş. (TEDAŞ) Bölge Koordinatörlükleri ve Performans Yönetimi Daire Başkanlığı’na bağlı olarak 5 adet eğitim merkezinden meydana gelmektedir. Bunlar; 8 adet daire başkanlığı, 3 adet müşavirlik, 2 adet müdürlük ve teftiş kurulu başkanlığı ve yönetim kuruludur.

TEDAŞ Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanı Halil İbrahim Leventoğlu, Genel Müdür Yardımcıları ise Ömer Sami Yapıcı, Ş. Fatih Gökkaya, Mustafa Taşdemir, Orhan Gayretli ve Mehmet Öztürk’tür.

Benzer:  DAP YAPI Harita Mühendisi Alımı Yapıyor!

Harita Mühendisliği ve benzeri konulara GEKS 5N1K kategorimizden daha detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

BUNU SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ
Bina İzin Belgelerinde Daire Sayısında Artış Görüldü!
Konut Üreticilerinin Yeni Gözdesi Pendik Oldu!
Doğu Karadeniz Arap Yatırımcıların Gözdesi Oldu!
İstanbul’da Kentsel Dönüşüm Sürüyor! Hangi Hastaneler Dönüştürülüyor?
Ayda 2.000 Lira Taksitle Konut Satın Alma İmkanı!
Başkan Tarih Verdi! TOKİ Açık Artırma Yöntemi ile Konut Satışı Yapıyor!
İnşaat Ruhsatlarında Önemli Düzenlemeyi İçeren Paket TBMM’de Kabul Edildi!
İnşaat Sektöründe Konutzede Sayısı giderek Artacak!
REIDIN Açıkladı! Kiralık ve Satılık Konutlarda En Çok Artış Hangi Şehirlerde Oldu?
Müteahhitler Konutta Yeni KDV İndirimi İstiyor!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ