TEB Aylık Yüzde 0,90 Faiz İle Konut Kredisi Sunuyor

Türk Ekonomi Bankası (TEB) aylık yüzde 0,90 oranında faiz uygulaması ile birlikte konut finansmanı sağlayarak hayalinizdeki eve sahip olmanıza olanak sağlıyor.

Türk Ekonomi Bankası (TEB) aylık yüzde 0,90'dan başlayan faiz oranları ile konut kredisi olanağı sağlıyor.

Türk Ekonomi Bankası (TEB) aylık yüzde 0,90 oranında faiz uygulaması ile birlikte konut finansmanı sağlayarak hayalinizdeki eve sahip olmanıza olanak sağlıyor.

Türk Ekonomi Bankası, düzenlediği konut kredisi kampanyası ile birlikte faiz oranlarını aylık yüzde 0,90 oranına düşürdü. 120 aya varan vade seçenekeleri sunan Türk Ekonomi Bankası, konut ekspertiz değerinin yüzde 75’ine tekabül eden kısmı kadar finansman sağlıyor.

Eksper tarafından hazırlanan ekspertiz raporunda yazan konut değerinin yüzde 75’ine kadar konut finansmanı sağlayan Türk Ekonomi Bankası (TEB) 120 aya varan vade seçenekleri için aylık yüzde 0,90’dan başlayan faiz oranları ile finansman sağlıyor. 3-60 ay arası vade seçimleri için aylık yüzde 0,90 oranında faiz uygulaması yapan TEB, 61 ila 120 ay arasındaki vade seçimlerinde ise aylık yüzde 0,95 oranında faiz uygulaması yapıyor.

TEB Konut Kredisi Ödeme Planı

Türk Ekonomi Bankası’ndan 60 ay vade seçimi ile temin edeceğiniz 100 bin Türk Lirası tutarındaki konut kredisi için bin 603,62 Türk Lirası sigorta tutarı, 508,38 Türk Lirası ekspertiz ücreti ve 159,30 Türk Lirası ipotek tesis ücreti talep eden TEB, kredi tutarının yüzde 0,5’i oranında kredi tahsis ücreti ile birlikte aylık yüzde 0,90 oranında faiz uygulamasından 2 bin 164,28 Türk Lirası tutarında eşit taksitler ile ödeme yapmanıza olanak sağlıyor.

TEB Konut Kredisi Başvurusu

Aylık düzenli bir gelire sahip olan tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’de yerleşmiş olan yabancı uyruklu bireylerin başvurabilecekleri konut kredisi için yanınızda nüfus cüzdanınız ya da sürücü belgenizin fotokopisi olması gerekiyor. Serbest meslek sahipleri ve işletme sahipleri için son 3 yıla ait bilanço, vergi levhası ve ticaret sicil gazetesi talep eden TEB, bu belgelere ek olarak satın alınacak olan gayrimenkule dair kat mülkiyeti ya da kat irtifakı tapusu talebinde bulunuyor.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için herhangi bir kefil şartı aramayan Türk Ekonomi Bankası, yabancı uyruklu olup, Türkiye’de yerleşik olan vatandaşlar için bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı kefili talep ediyor.

TEB Konut Kredisi Onay Süreci

Türk Ekonomi Bankası’ndan konut kredisi talep ederken teslim ettiğiniz kat mülkiyeti ya da kat irtifakına konu olan gayrimenkul için ekspertiz raporunun hazırlanması ile birlikte ortalama 24 saat içerisinde konut finansmanınız için onay süreciniz tamamlanmış olup, krediniz hazırlanıyor.

Siz de konut kredi başvurunuzu size en yakın Türk Ekonomi Bankası şubesine giderek gerçekleştirebileceğiniz gibi, aynı zamanda internet sitemizde yer alan KREDİLER kategorisine göz atarak bütçenize uygun, ekonomik konut kredilerine göz atabilirsiniz.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.