Tapu Müdürlüklerinde FETÖ Alarmı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın talebi üzerine FETÖ menfaatine faaliyet gösteren şirketlere ait taşınmazların tapu kayıtları liste haline getirildi. Yapılan incelemelerin ardından toplamda bin 174 adet gayrimenkulün satış işlemleri durduruldu.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın talebi üzerine FETÖ menfaatine faaliyet gösteren şirketlere ait taşınmazların tapu kayıtları liste haline getirildi. Yapılan incelemelerin ardından toplamda bin 174 adet gayrimenkulün satış işlemleri durduruldu.

Hükümet ise, FETÖ/PDY tarafından gerçekleştirilen darbe girişiminin ardından, söz konusu olan terör örgütüne ait mali kaynakları kesebilmek için son sürat çalışmalarına devam ediyor. Bu çerçevede Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen talimatın ardından Tapu Müdürlükleri de atağa geçti.

Fetullahçı Terör Örgütü – Paralel Devlet Yapılanması menfaatine faaliyet gösteren, söz konusu olan bu terör örgütüne üye olan ve hatta kamu kurum ve kuruluşlarından adlarına hukuki işlem başlatılan şahıslar tespit edildi. Söz konusu olan bu şahısların tespit edilmesi sürecinin ardından 1 yıl içerisinde ispat edilmiş olan kişilere ait bin 174 taşınmazın, tapu dairelerindeki alım – satım işlemlerinin durdurulması adına talimat verildi. Hazine’ye 4 bin 788 adet gayrimenkul devredilirken, Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne ise 2 bin 134 adet gayrimenkulün devri gerçekleştirildi.

70 binden Fazla Gayrimenkul İnceleme Altında!

İlgili kişiler tarafından verilmiş olan talimatın ardından bloke edilerek inceleme altına alınan gayrimenkulün sayısı 72 bin 201’e ulaşırken, adli kurumlar tarafından verilen talimatın ardında bloke edilerek incelemeye alınan gayrimenkullerin sayısı ise 167 bin 92’yi buldu. Fetullahçı Terör Örgütü – Paralel Devlet Yapılanması FETÖ/PDY tarafından 15 Temmuz 2016’da alçakça gerçekleştirilen darbe girişiminden sonra söz konusu olan bu örgütün olası bir mal kaçırması olayına engel olabilmek adına Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Tapu Müdürlüklerine talimat verdi. Tapu Müdürlükleri tarafından, gerçekleştirilen bu hain girişimin ardından Fetullahçı Terör Örgütü ile herhangi bir bağlantısı tespit edilen okul, yurt, kurs gibi nitelikli olan gayrimenkuller ile beraber dernek, vakıf ya da şirket gibi kuruluşların tapu işlemlerinde daha özveri ve dikkatle çalışmalar yapılmaya başlandı.

Gerçekleştirilen bu işlemler esnasında ise birçok rezidans, fabrika ve Üsküdar’da yer alan 14 bin metrekarelik arsa olmak üzere çeşitli bölgelerde değerleri yüksek olan gayrimenkullere rastlandı.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.