SPK Sınavına Nasıl Başvurulur?

Serbest Piyasa Kurulu lisanslama sınavı olarak bilinen SPK sınavına Serbest Piyasa Kurulu'nun resmi internet sitesi üzerinden başvurulabiliyor.

Serbest Piyasa Kurulu lisanslama sınavı olarak bilinen SPK sınavına Serbest Piyasa Kurulu’nun resmi internet sitesi üzerinden başvurulabiliyor.

Sınava girecek adayların sınav başvurusu yapabilmeleri için öncelikle SPK lisanslama başvuru sistemi için SPK’nın resmi internet sitesi üzerinden ilgili alanı doldurmaları gerekiyor.

SPK Sınav Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

SPK lisanslama sınavına girecek adayların oturumlarının çakışmaması halinde istedikleri kadar sınava kayıt yaptırma imkanları vardır. SPK lisanslama sınavına ilk kez girecek adayların kayıt yaptırmaları durumunda sınav tiplerine göre tüm modülleri seçmeleri gerekiyor. Bu durumda birden fazla sınava başvuracak adayların SPK resmi internet adresinde yer alan bölümde Lisanslama Sınavları başlıklı bölümde yer alan oturum tablosunu incelemeleri gerekiyor. Adayların, modülleri ve modüllerin bağlı bulunduğu oturumların birbiri ile çakışmaması halinde sınav başvurusunda bulunabiliyorlar. Bu işlem sonrasında ise sınav ücretlerini yatırmaları gerekiyor.

SPK Sınavına Başvuru Yöntemleri Nelerdir?

SPK sınavına girecek adayların başvuru yapabilecekleri tek mecra internettir. İnternet haricinde sınav için başvurulabilecek herhangi bir yöntem bulunmuyor. Sınava girecek adaylar sınav başvurularını T.C Kimlik numaraları ile yapabiliyorlar. Başvuru işlemleri yapıldıktan sonra SPK tarafından sınava girecek adayların sınava giriş yapacakları yerler yine internet üzerinden duyuruluyor.

Adaylar SPK resmi internet sitesine giriş yapacak T.C Kimlik numaralarını girerek sınav yerlerini öğrenebiliyorlar. Bu bilgi ile birlikte sınava girecek adaylar fotoğraflı sınava giriş belgelerinin çıktısını alarak sınav tarihinde mutlaka yanlarında götürmeleri gerekiyor. Adayların not yükseltmek için sınava girmeleri durumunda en son girilen sınavdaki not geçerli oluyor. Sınava başvuran ancak herhangi bir nedenden dolayı sınava giremeyen adayların en son sınavdaki almış oldukları puan geçerli oluyor. Adayların en son sınavda almış olduğu puanlar geçmiş sınavlara göre yüksek olduğunda ek puan alırlar.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.