Sıfır Bakımla Bitki Yetiştirme Nasıl Yapılır?

Öncelikle sıfır bakım ile bitki yetiştirme yöntemi, ev dekorasyonu bakımından eşsiz, müthiş ve sofistike bir dekorasyon örneğidir.

Öncelikle sıfır bakım ile bitki yetiştirme yöntemi, ev dekorasyonu bakımından eşsiz, müthiş ve sofistike bir dekorasyon örneğidir.

Bu yöntem sayesinde ayrıca toprağa gerek duymadan temiz tutma ve ilaçlama gibi sorunlar olmadan bitkilerinizi yetiştirebilmeniz mümkündür. Bu yöntem ile bitki yetiştirmenin püf noktası cam kavanoz ve kaplardır. Bakıma ihtiyacı olmamasının en büyük nedeni ise cam bir kavanoz içerisinde bir bitkinin 1 ay boyunca suyunun değiştirilmesine dahi gerek duyulmadan tazeliğini koruyup gelişmeye devam etmesidir. Bakım olmadan bitki yetiştirmeniz için ihtiyacınız olan en önemli şeyler, cam bir vazo, bitki, su, bol güneş ışığı ( bitkinin direkt olarak güneş ışığı almamasına dikkat etmelisiniz ) ve bitkinizin dik bir şekilde durmasına yardımcı olacak destek çubuğudur.

Peki, dekorasyon fikirleri arasında da rastladığımız sıfır bakım ile bitki yetiştirme yönteminde en iyi sonucu elde edebilmek için ne yapmak gerekir?

  • Öncelikle nane, lavanta, biberiye, fesleğen, adaçayı, sarmaşık, sardunya, begonya, yeşim, zambak, keman yaprağı inciri, örümcek bitkiler ve kekik gibi suda kökleşebilecek bitkilerden herhangi birini ya da birden çoğunu tercih etmelisiniz.
  • Bitkinin köke en yakın bulunduğu nokta ile kök arasında kalan boşluğun su içinde olmasına dikkat etmelisiniz. Yani kök ucunun devamında olan yaprak hem suyun üzerinde olacak şekilde hem de suya yakın olacak şekilde ayarlamalısınız.
  • Birden fazla ve birbirinden farklı olan bitkileri bir vazo içerisinde yetiştirecekseniz aynı yere yerleştirmemeye dikkat etmeniz gerekir.
  • Yukarıda belirtmiş olduğumuz bitki çeşitlerli genellikle 2 hafta içerisinde kök vermeye başlar, köklerin üzerinde baloncuklar ve suda azalma görülür. Bu aşamada suyu yenilemeniz ve eski seviyesine geri getirmeniz gerekir.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.