Ekonomi Sektörel Prestij Nasıl Zedelenir?

Sektörel Prestij Nasıl Zedelenir?

Çağımızda üretilen ürünlerin çeşitliliği ve bunlara duyulan talebin artması üretici firmaların daha mükemmeliyetçi bir çalışma stili geliştirmelerine neden olmuştur. Çünkü üretici firmanın ayakta kalabilmesi daha doğrusu ürününün satış potansiyelini artırması için mükemmel ürünleri piyasaya sunması gerekmektedir.

Mükemmel Ürün Nasıl Üretilir?

Aslında mükemmel üründen kasıt hiçbir sorun yaşanmayacak ürün elde etmek olmamakla beraber zaten bu mümkün değildir. Çünkü ürün çok sayıda farklı kullanıcı tarafından kullanılmakta ve sanayi üretimi olması nedeniyle hatalı üretim gerçekleşebilmektedir. Genellikle hatalı üretim yapılan ürünler paketleme ya da nakliye aşamasında paketten çıkarılmaktadır. Fakat yine de gözden kaçarak bir hata sonucu tüketiciye sunulduğu zamanların olduğu da bilinmektedir. Bizim burada bahsettiğimiz mükemmel ürün aslında tüketicinin talep gösterdiği ürünü diğer üretici firmalardan daha mükemmeliyetçi bir şekilde ürettikten sonra satışa sunmasıdır. Ayrıca çıkabilecek hesapta olmayan durumlarda da üreticinin bir yol haritası mutlaka bulunmalıdır.

Ürünün Satış Sonrası Hizmetleri Neler Olmalıdır?

Satışa sunulan üründe üretim hatası, paketleme hatası, nakliye hatası vb. nedenlerle problemler ortaya çıkabilmektedir. Prestijini her zaman yüksek tutmak isteyen üretici firma bu gibi sorunlara her zaman hazırlıklı olmalıdır. Karşılaşılabilecek sorunların neler olabileceği satış sonrası hizmet ekibi tarafından mutlaka bilinmeli ve bu doğrultuda çözüm yollarının tespit edilmiş olması gerekir. Çünkü hangi sorunlarla karşılaşacağını bilmeyen ve dolayısıyla çözüm üretmemiş bir ekip hızlı bir memnuniyet sağlamayı başaramaz. Zaman kaybeder ve bu tüketicinin firmaya olan güvenini sarsar.

Sektörel Prestij Nasıl Zedelenir?

Günümüzde sektörel prestijin birkaç nedenle sarsıldığını görmekteyiz ki bu sarsılmalar üretici firmalar için hayati önem taşımaktadır. Tüketicinin sorunlarının giderileceği bir platform geliştirilmemiş olması (müşteri hizmetleri, teknik servis vb. oluşumların olmaması), tüketicinin sorunlarına yeterince hızlı cevap verilemiyor olması, üretici firmanın reklamlarında sunduğu ürünün üreticiye aynı şekilde sunulmuyor olması gibi nedenler bunlardan birkaçıdır.

Aramıza Katılın!

Mail bültenimize dahil olarak güncel emlak haberlerinden, yeni konut projelerinden, trend dekorasyon fikirlerinden ve kredi kampanyalarından anında haberdar olun.

Bilgilerinizi hiç kimseyle paylaşmayacağız.
Avatar
Orhan Babaeskihttps://gayrimenkuleks.com
GayrimenkulEks (GEKS); emlak sektörünü yakından takip etmek isteyenler için haber ve bilgi paylaşım portalıdır. Güncel haberler, kredi kampanyalarının duyuruları, dekorasyon tavsiyeleri yayınlanmaktadır.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

17 + sixteen =

5,321BeğenenlerBeğen
8,664TakipçilerTakip Et
180TakipçilerTakip Et
1,637TakipçilerTakip Et