GayrimenkulEks

Sektör Temsilcilerinden Yasal Düzenleme Talebi!

DAP Yap Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz, konu ile alakalı olarak yapmış olduğu açıklamasında, gayrimenkul sektöründe mevcut bulunan problemler için yasal düzenlemeler yapılması gerektiğine vurgu yaptı.

Sektör Temsilcilerinden Yasal Düzenleme Talebi!

DAP Yap Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz, konu ile alakalı olarak yapmış olduğu açıklamasında, gayrimenkul sektöründe mevcut bulunan problemler için yasal düzenlemeler yapılması gerektiğine vurgu yaptı.

Gayrimenkul sektörünün önde gelen isimleri, sektörde mevcut bulunan sorunlar için yasal düzenleme yapılması gerektiğini belirtiyor. Sektörde mevcut bulunan en temel problemler ise, yeteri kadar finansman gücü bulunmayan şirketler ve bölgesel olarak arzın çok olması olarak görülüyor.

Her İki Mesel İçin de Sektör Temsilcileri Çalışma Başlattı

DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, konu hakkında yapmış olduğu açıklamasında, iki mesele adına da sektör temsilcileri tarafından bir çalışma yürütülmeye başlandığını, söz konusu sorunların tespit edilmesi ve çözüm yolları adına öneriler içeren raporların düzenlenip bakanlıklara sunulacağını ifade etti.

Hala Konut Üreticileri için Düzenleme Yapılmadı

Yurt dışında mevcut bulunan inşaat şirketi sayısının 3 bin civarında olurken, Türkiye’de bu rakamın 300 bin civarında olmasına ve yalnızca İstanbul’da ise bu rakamın 47 binlere ulaşmasına dikkat çeken Ziya Yılmaz, en son yapılan düzenleme ile konut satıcıları olan emlakçılara dahi hitap edilirken halen daha konut üreticileri için bir düzenleme yapılmamasına tepki gösterdi.

Kentsel Dönüşüm İçin de Uyarı Yaptı

Ziya Yılmaz ayrıca açıklamalarında Fikirtepe, Bağdat Caddesi gibi bölgelere işaret ederek ülke genelinde kentsel dönüşümde talep edilen başarının elde edilemediği ifade etti. Türkiye’de 7,5 milyon konutun dönüştürülmesi gibi bir hedefin mevcut olduğunu, bu hedefin gerçekleştirilebilmesi için dahi mutlaka yasal düzenlemelerin gerekli olduğuna dikkat çeken Yılmaz, yapılmadığı takdirde sektörde çok fazla yol kazası ile karşı karşıya kalınabileceğini dile getirdi. Özellikle de İstanbul’da lüks konutların bulunduğu alanlarda arz fazlası olduğunu söyleyen Yılmaz, belediyeler tarafından yapı ruhsatı verilen projelerin takip edilmesi gerektiğini de açıklamalarına ekledi.

Benzer:  Kiralara Yüzde 20 Eğitim Zammı!
BUNU SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ
Başkan Tarih Verdi! TOKİ Açık Artırma Yöntemi ile Konut Satışı Yapıyor!
İnşaat Ruhsatlarında Önemli Düzenlemeyi İçeren Paket TBMM’de Kabul Edildi!
İnşaat Sektöründe Konutzede Sayısı giderek Artacak!
REIDIN Açıkladı! Kiralık ve Satılık Konutlarda En Çok Artış Hangi Şehirlerde Oldu?
Müteahhitler Konutta Yeni KDV İndirimi İstiyor!
Gümrük ve Ticaret Bakanı Açıkladı! Emlak Komisyon Oranları Değişiyor!
İstanbul’da Ev Fiyatına Mezar Yeri Satılıyor!
Konut Kredisi Faizleri Son 6 Yılın Rekorunu Kırdı!
Konut Sahibi Olmayan Kalmayacak! Sosyal Konut Seferberliği Sürüyor!
Atatürk Kültür Merkezi’nin Yıkımına Başlanıyor!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ