GayrimenkulEks

Sefaköy-Beylikdüzü Metro İnşaatı Emlak Fiyatlarını Uçuracak!

Sefaköy-Beylikdüzü Metro İnşaatı Emlak Fiyatlarını Uçuracak!

Sefaköy ile Beylikdüzü arasında yer alan metrobüs hattına paralel olarak inşa edilecek olan metro için düğmeye basıldı. 4 yıl içerisinde tamamlanması planlanan metro projesi, bölgedeki konut fiyatlarını uçuracak! İşte tüm detaylar ve güzergah bilgisi!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Raylı Sistem Müdürlüğü, Sefaköy ile Beylikdüzü arasına inşa edilecek olan metro hattı için bakanlığa başvuru gerçekleşti. Hat için gerekli olan ÇED sürecine de start verildi.

1 milyar 865 milyon 80 bin Türk Lirası tutarında bir yatırım ile birlikte hayata geçirilecek olan Sefaköy Beylikdüzü metro hattı, Yenikapı ile Sefaköy arasında yer alan metro hattının devamı niteliğinde tasarlanmakla birlikte 10 durak olarak inşa edilecek. TÜYAP durağı son durak olacak olan yeni metro hattı, mevcut metrobüs hattına paralel olarak inşa edilecek.

Konut Fiyatları Uçacak!

Küçükçekmece, Avcılar ve Beylikdüzü ilçelerinden geçecek olan Sefaköy – Beylikdüzü metro hattı, mevcut olan metrobüs hattına paralel olarak inşa edilecek. Aynı zamanda ilerleyen dönem için projelendirilen Sefaköy Başakşehir havaray hattına da entegre edilecek olan yeni metro hattı, bölgede yer alan konut fiyatlarında önemli bir yükseliş yaşatacak.
Yeni inşa edilecek olan metro hattı, Mustafa Kemal durağı haricindeki bütün duraklarda metrobüs hattı ile entegre olarak tasarlandı. Sefaköy istasyonunda ise Sefaköy – Başakşehir arasına planlanan havaraya bir entegrasyon sağlanarak transfer gerçekleştirilecek.

Sefaköy – Beylikdüzü Metro Güzergahı

Bahsi geçen yeni istasyon için ilk istasyon Cennet istasyonu olacak. D-100 boyunca devam edecek olan metro güzergahında ikinci durakta Reşitpaşa yer alacak. Arada kalan bölge uzun bir alan olsa da, fazla yerleşim olmadığı için metro bu arada bir transit geçiş gerçekleştirecek. Üçüncü durak ise Reşitpaşa’dan hemen sonra Avcılar istasyonu gelecek.

Benzer Haber:  6 Yıl Sonra İlk Defa İstanbul'da Kiralar Düştü!

Avcılar durağı sonrasında tekrar D-100 boyunca devam edecek olan metro, dördüncü durak olarak Cihangir istasyonundan geçerek Mustafa Kemal istasyonuna varış sağlayacak. Burası sonrasında Ambarlı istasyonuna uğrayacak olan yeni metro hattı, sırası ile Yakuplu, Beylikdüzü ve Yıldırım Beyazit istasyonlarından geçerek TÜYAP durağına varış sağlayacak.

Bahsi geçen metrobüs hattı 1 milyar 865 milyon 80 bin Türk Lirası tutarında bir yatırım ile birlikte hayata geçirilecek olup, 15 kilometrelik bir uzunluğa sahip olacak.

Konut Fiyatlarında Yüzde 30’a Yakın Yükseliş!

15 kilometrelik mesafe içerisinde onbinlerce İstanbulluya hizmet verecek olan yeni metro hattı, aynı zamanda bölgede yer alan konutların fiyatlarında da önemli bir artışa ortam hazırlayacak.

Bölgeye yoğun bir emlak yatırımcısı çekecek olan proje, ulaşım bakımından rahatlama yaşanması sebebiyle bölgede uzun zamandır satılamayan bir çok konut ve arsa için satış ortamı hazırlamakla birlikte fiyat bazında da yüzde 20 ila 30 oranında bir artış yaşatacak.

2021 yılında tamamlanması planlanan metro hattı, bölgede mülk sahibi olan vatandaşların da yüzünü güldüreceğe benziyor.

BUNU SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ
Engelliler için 2018 TOKİ Konya Konutları!
Dar Gelirliler için 330 TL’den Başlayan Taksitle 2018 TOKİ Şanlıurfa Konutları!
TESK, Benzin ve Mazot Vergilerine İndirim İstiyor!
Global Gayrimenkul, 2400 TL Maaşlı ve Yüzde 10 Primli Gayrimenkul Danışmanı Alımları Yapacak!
Müteahhitlerin İş Bitirme Belgesi İsyanı!
Pek Çok Farklı Rekor İle Dünya Üzerinde Tek Olacak!
Başbakan Yıldırımdan O Dev Projeye Ziyaret!
Kira Stopajlarına İndirim!
Halkbank’tan 180 Ay Vadeli 100.000 TL Konut Kredisi İmkânı!
Kentsel Dönüşüm Atıklarında Kansorejen Madde Tespiti
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ