Sefaköy-Beylikdüzü Metro İnşaatı Emlak Fiyatlarını Uçuracak!

İstanbul'a Sefaköy Beylikdüzü metro istasyonu kuruluyor. 15 kilometre uzunluğunda olacak olan yeni hat, bölgedeki emlak fiyatlarına da önemli bir etkiyi beraberinde getirecek!

Sefaköy ile Beylikdüzü arasına inşa edilecek olan yeni metro hattı, bölgede yer alan emlak fiyatlarında önemli bir artışa ortam sağlayacak.

Sefaköy ile Beylikdüzü arasında yer alan metrobüs hattına paralel olarak inşa edilecek olan metro için düğmeye basıldı. 4 yıl içerisinde tamamlanması planlanan metro projesi, bölgedeki konut fiyatlarını uçuracak! İşte tüm detaylar ve güzergah bilgisi!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Raylı Sistem Müdürlüğü, Sefaköy ile Beylikdüzü arasına inşa edilecek olan metro hattı için bakanlığa başvuru gerçekleşti. Hat için gerekli olan ÇED sürecine de start verildi.

1 milyar 865 milyon 80 bin Türk Lirası tutarında bir yatırım ile birlikte hayata geçirilecek olan Sefaköy Beylikdüzü metro hattı, Yenikapı ile Sefaköy arasında yer alan metro hattının devamı niteliğinde tasarlanmakla birlikte 10 durak olarak inşa edilecek. TÜYAP durağı son durak olacak olan yeni metro hattı, mevcut metrobüs hattına paralel olarak inşa edilecek.

Konut Fiyatları Uçacak!

Küçükçekmece, Avcılar ve Beylikdüzü ilçelerinden geçecek olan Sefaköy – Beylikdüzü metro hattı, mevcut olan metrobüs hattına paralel olarak inşa edilecek. Aynı zamanda ilerleyen dönem için projelendirilen Sefaköy Başakşehir havaray hattına da entegre edilecek olan yeni metro hattı, bölgede yer alan konut fiyatlarında önemli bir yükseliş yaşatacak.
Yeni inşa edilecek olan metro hattı, Mustafa Kemal durağı haricindeki bütün duraklarda metrobüs hattı ile entegre olarak tasarlandı. Sefaköy istasyonunda ise Sefaköy – Başakşehir arasına planlanan havaraya bir entegrasyon sağlanarak transfer gerçekleştirilecek.

Sefaköy – Beylikdüzü Metro Güzergahı

Bahsi geçen yeni istasyon için ilk istasyon Cennet istasyonu olacak. D-100 boyunca devam edecek olan metro güzergahında ikinci durakta Reşitpaşa yer alacak. Arada kalan bölge uzun bir alan olsa da, fazla yerleşim olmadığı için metro bu arada bir transit geçiş gerçekleştirecek. Üçüncü durak ise Reşitpaşa’dan hemen sonra Avcılar istasyonu gelecek.

Avcılar durağı sonrasında tekrar D-100 boyunca devam edecek olan metro, dördüncü durak olarak Cihangir istasyonundan geçerek Mustafa Kemal istasyonuna varış sağlayacak. Burası sonrasında Ambarlı istasyonuna uğrayacak olan yeni metro hattı, sırası ile Yakuplu, Beylikdüzü ve Yıldırım Beyazit istasyonlarından geçerek TÜYAP durağına varış sağlayacak.

Bahsi geçen metrobüs hattı 1 milyar 865 milyon 80 bin Türk Lirası tutarında bir yatırım ile birlikte hayata geçirilecek olup, 15 kilometrelik bir uzunluğa sahip olacak.

Konut Fiyatlarında Yüzde 30’a Yakın Yükseliş!

15 kilometrelik mesafe içerisinde onbinlerce İstanbulluya hizmet verecek olan yeni metro hattı, aynı zamanda bölgede yer alan konutların fiyatlarında da önemli bir artışa ortam hazırlayacak.

Bölgeye yoğun bir emlak yatırımcısı çekecek olan proje, ulaşım bakımından rahatlama yaşanması sebebiyle bölgede uzun zamandır satılamayan bir çok konut ve arsa için satış ortamı hazırlamakla birlikte fiyat bazında da yüzde 20 ila 30 oranında bir artış yaşatacak.

2021 yılında tamamlanması planlanan metro hattı, bölgede mülk sahibi olan vatandaşların da yüzünü güldüreceğe benziyor.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

four × 2 =