Sandalye Kaplamasında Kadife Kullanın

Kadife döşemelik kumaş salonlarda severek kullanılan ve çoğu kumaşa göre kullanımı daha kolay olan bir kumaş seçeneğidir.

Kadife döşemelik kumaş salonlarda severek kullanılan ve çoğu kumaşa göre kullanımı daha kolay olan bir kumaş seçeneğidir.

Kişi farklılık yaratmak ve zevkini yansıtmak için koltuk ve sandalye gibi oturma gruplarında için kadife kumaş kullanabilir. Fitilli kadife veya düz kadife kumaş gibi seçenekleri vardır. Ortama şık ve zengin bir görünüm kazandırmasıyla çoğu kişi tarafından korkusuz tercih edilir. Hem hacimli hem de yumuşak bir kumaştır. Aynı zamanda ütü gerektirmeyen bir özelliktedirler ve uzun sürelik kullanımlar için tercih edilen kumaşlardır.

Bu yüzden evinizin dekorasyon planlaması aşamasında sandalyelerinizde, ev renkleriniz ile uyumlu kadife kumaş kullanmak, evinize ayrı bir hava katacağı gibi, sizi birçok farklı yorucu etmenden de uzaklaştıracaktır.

Kadife Sandalye Kullanımı

Evlenen çiftler ve evini yenilemek isteyenler için bilinen bir gerçek var ki; kadife sandalye modası. Sandalyelerde kadife kumaşın kullanımı mekana farklı ve elit bir hava kazandırır. Özellikle yemek odası veya yemek alanında kullanılması mekanı dikkat çekici hale getirecektir. Bilinenin aksine modern bir görünüm oluşturur ve hemen hemen her renkte kumaş seçimi vardır. Kadife kumaş kullanımında canlı renklerin tercih edilmesi daha doğru olur. Çünkü kumaş tarzını renkli modellerinde daha çok ortaya çıkarır ve modern görünümünü canlı renkleri ile belli eder.

Evin geri kalan kısımlarında kullanılan iç mimari tarza uygun yemek alanı seçimi yapılmalıdır. Kadife kumaş seçimi hemen hemen her evde kullanılabilecek bir seçenektir. Önemli olan sandalyenin kullanılacağı mekanın genelinde kullanılan renklerdir. Mekanın genel havası soft renklerde ise canlı kadife kumaşlar sandalyelerde kullanılarak şık bir hava kazandırılabilir. Hazır model sandalye seçimleri yapılarak istenilen kadife kumaşlar ile değişiklik sağlanabilir. Önemli olan öncelikle ortama uyacak sandalye modellerinin seçimidir.

Kadife Kumaş Temizliği

Kadife kumaş narin bir kumaş türüdür. Ve kadife kumaşın çitilenmemesi, sıkılmaması gerekir. Islak bir bezle silinmelidir. Yıkanması gerekecek durumlarda da amonyaklı suyun buharı ile nemlendirilmelidir. Sonrasında kadife kumaşlar için yapılmış kumaş fırçası ile fırçalanmalıdır. Bu şekilde temizleme işlemi gerçekleşir.

Çıkmayacak derecede zor bir leke olduğunda ise kuru temizlemeye danışmak daha doğru olacaktır. Ütüleme sırasında ise kadife kumaşın tersinden ütülenmesi gerekir. Düz taraftan ütüleme işlemi kadife kumaşın yanıp parlamasına neden olabilir. Kadife kumaşlarını temizleme işleminden sonra sirkeli suda bekletmek kumaşın parlaklığını korur.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

20 + 3 =