Salon Dekorasyonunda Mermer Kullanın

Doku desenli Mermerler, yüzyıllardır insanlar tarafından en çok tercih edilen ve kullanılan klasik malzemelerden biridir.

Salon Dekorasyonunda Mermer Kullanın

Doku desenli Mermerler, yüzyıllardır insanlar tarafından en çok tercih edilen ve kullanılan klasik malzemelerden biridir.

Evimizde daha çok banyo ve mutfak gibi yerlerde görmeye alışkın olduğumuz mermerler, ev dekorasyonunda bu yılın son trendi olarak salonlara da taşınmış durumda. Sizlerde salonlarınızda modern ve şık bir dokunuşa ihtiyaç duyuyorsanız bu trende ayak uydurarak mermer görünümü salonunuzda kullanmalısınız.Evimizde daha çok mutfak tezgahı ya da banyo zemini gibi yerlerde tercih etiğimiz mermerler şimdilerde ev dekorasyonu fikirleri içerisinde başka bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor. Oturma odası, salon, yemek odanız için tercih edeceğiniz mermer tabanlı mobilyalar, evinize modern ve rustik bir hava katacaktır. Gerçek mermerin dışında ev dekorasyonunda kullanacağınız mermer görünümlü objeler, kumaşlar ve ya mermer görünümlü duvar kâğıtları da en popüler dekorasyon fikirleri arasında yer alıyor.

2020 Trendi Mermer Dekorasyonu!

Bu yılın trendi olan mermer sayesinde, salonunuza küçük dokunuşlarda bulunarak zengin bir görünüm elde edebilirsiniz. Üstelik mermer görünümlü objeler ya da mermer sehpalar günümüzde bulunması en kolay parçalar haline gelmiş durumda.

Evinizde modern bir görünüme sahip olabilmeniz için önerilen mermer kullanımlarına bakacak olursak ilk sıra da yemek masası yer alıyor. Salonunuzda yer alan yemek masasının üst yüzeyi için mermer tercih etmeniz, salonunuza gayet şık ve sofistike bir hava katacaktır. Ayrıca masanızın bacaklarını altın ya da gümüş renkte tercih ettiğiniz takdirde, bu yılın trendinin eviniz içerisinde daha da göz önünde olmasını sağlayabilirsiniz.

Yine başka bir dekorasyon fikri olarak, salonunuzun duvarlarında mermer desenli duvar kâğıtlarının olması, mermer duvar kaplamaları ile ve ya mermer yer karolarını duvarınıza uygulayarak da yine göz alıcı bir dekorasyona sahip olabilirsiniz.

Ayrıca bu yıl vitrinlerde de sıklıkla gördüğümüz perde, halı, koltuk kumaşlarında de yer alan mermer desenlerini doğru şekilde kombinlediğinizde de dilediğiniz tarzda bir dekorasyon elde edebilirsiniz.

Eğer ki evinizde mermerin soğukluğunu ve ağırlığını kullanmak istemezseniz, yapı marketlerinde kolayca bulabileceğiniz mermer desenli yapıştırmalar ile masalarınızı ya da objelerini kaplayarak bu trende ayak uydurabilirsiniz.

1 Görüş

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.