Salon Dekorasyonunda Asil Duruş: Kadife Kanepeler

Kadife kanepeler, son zamanlarda ev dekorasyonunun trendi haline gelmiş durumda. Evinizi dekore edebilmeniz için kadife kullanımı hakkında bir hayli dekorasyon fikirleri mevcut bulunuyor.

Bunlardan en basiti ise salonunuza kadife kumaşlı kanepe yerleştirmektir. Bu, her ne kadar basit bir yol olsa da, salon dekorasyonunuzu oldukça lüks ve asil gösterecektir.  Eğer ki evinizde böyle asil bir duruş görmek istiyorsanız, hiç şüphe etmeden kadife koltukları tercih edebilirsiniz.

Kadife kumaşlar, aynı zamanda eski asil ailelerin hem kıyafetlerinde, hem de mobilyalarında kullanmış oldukları kumaşlardandır. Sizlerde evinize büyük ya da küçük olsun kadife bir obje, aksesuar ya da mobilya ekleyerek, dekorasyonunuza şık, estetik ve oldukça lüks bir görünüm kazandırabilirsiniz. Öte yandan kadife, şık ve zarif tasarımların vazgeçilmez bir parçası olmakla beraber, modern ve minimalist tarzdaki dekorasyonlara da uyum sağlayan bir materyaldir.

Salon dekorasyonu gerçekleştirirken tercih edebileceğiniz kadife kanepelerde birçok renk ve stil mevcuttur. Fakat bu tarz koltuklarda genellikle koyu olanlar tercih edilir. Ayrıca kadife kumaş, temizliği esnasında özel bir ilgi ve özen ister. Mesela kadife bir koltuğu temizlerken öze bir karışım olan limon ve karbonat kullanabilirsiniz. Bunun için öncelikle koltuklarınızı yumuşak fırçaya sahip olan bir elektrikli süpürgesi ile çektirmelisiniz. Ardından bir kabın içerisinde iki yemek kaşığı karbonat ve bir adet limon suyunu köpürene kadar karıştırmalısınız. Hazırlamış olduğunuz karışımın köpüğünü bir bez yarımıyla almalı ve dairesel olmayan, aksine düz ve sert olan hareketlerle koltuğunuzun temizleme işlemini gerçekleştirmelisiniz. İşleminizi tamamladıktan sonra da koltuklarınızın kuruması için 3- 4 saat beklemelisiniz.

Unutmayın ki kadife kanepeler, salon dekorasyonunuzun en can alıcı noktasıdır. Bu nedenle, dikkat çekici ve şık bir kanepe tercih etmeniz, dekorasyonunuz için yararlı olacaktır.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.