Ruslar Gayrimenkul Sektöründe İzmir’e Yatırıma Başladı!

Ruslar Gayrimenkul Sektöründe İzmir’e Yatırıma Başladı!

Rus Gayrimenkul Firması İzmir’e Temsilci Atadı

İzmir’de son yıllarda üretilen markalı gayrimenkul projeleri, Rus yatırımcıların da ilgi odağı oldu. Rusya’da etkinlik gösteren gayrimenkul markası olan RentaLab, İzmir gayrimenkul piyasasına yatırım yapmış oldu ve ilk olarak İzmir temsilcisi olarak Daryna Bochok ile antak kalma sağlamış oldu.

Türkiye ile Rusya içinde güçlenen diplomatik ilişkiler, ticareti de canlandırmaya başladı. Rusya’nın gayrimenkul sektöründe etkinlik gösteren RentaLab firmasının Yönetim Kurulu Başkanı Ksenia Burova, iş ziyareti için İzmir’e geldi.

Burova; ‘Ruslar İzmir’i, Hem Tatil Hemde Ticari Bir Kent Olarak Görüyor’

İzmir’de 30 bine yakın Rusça konuşan yabancı uyruklu vatandaşın yaşamış olduğu bilgisini paylaşan Kseniia Burova, ’Ruslar Türkiye’ye genel anlamda dinlence amaçlı geliyorlar.  Türkiye’de tertipli bir yaşam oluşturmak isteyen büyük bir kitle var. Yaz aylarının haricinde da etken bir hayata haiz olmak isteyen Ruslar yeni arayışlar içinde. Yaptığımız gayrimenkul analizlerine gore, Türkiye’de hem gezim hem de ticari potansiyeli olan kentin İzmir bulunduğunu gözlemledik. Dolayısıyla bizde bu çerçevede bu kente yatırım halletmeye karar verdik.

Daryna Bochok’u tercih etmemizin sebebi İzmir bölgesinde bilinirliğinin olmasındandır. Arkasında kuvvetli bir PR desteği olan Daryna ile başarıya ulaşmış satışlar yapacağımıza inanıyorum’ dedi.

Bochok; ‘Konut Projelerini ve Portföyleri, Doğrudan Rus Yatırımcılara Ulaştıracağım’

RentaLab’ın İzmir’deki çözüm ortağı olarak kendisini tercih etmesinden dolayı gurur duyduğunu ifade eden Gayrimenkul uzmanı Daryna Bochok, ‘İzmir’de tamamlanan ve devam eden oldukça sayıda konut projeleri var. Bunun yanı sıra, yatırım kıymeti taşıyan arsalar, geniş aileler için villalar ve gezim sektörüne girmek isteyen Rus yatırımcılar için oteller var. Edineceğim portföyleri, oluşturacağımız network ile direkt Rus yatırımcılara ileteceğim’ dedi.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.