Romantik Bir Dekorasyon Oluştururken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Aslına bakarsanız romantik dekorasyon oluşturmanın kolay birçok yolu, örneği ve dekorasyon fikirleri mevcuttur.

Romantik Bir Dekorasyon Oluştururken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Aslına bakarsanız romantik dekorasyon oluşturmanın kolay birçok yolu, örneği ve dekorasyon fikirleri mevcuttur.

Örneğin kırmızı gülleri partnerinizin yollarına sererek ya da mum ışığından faydalanarak basit bir şekilde romantik bir dekorasyon elde edebilirsiniz. Fakat bu tarzda bir dekorasyon için dikkat edilmesi gereken birçok konu vardır.

Peki, Romantik Bir Dekorasyon Oluştururken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Romantizmin denilince bilinen ve akla ilk gelen renk kırmızıdır. Evet, bu doğru. Romantizmin rengi kırmızıdır. Fakat tek renk elbette ki bilinenin aksine kırmızı değildir. Her ne kadar genellikle geçici renkler olarak kullanılsa da pembe, mor gibi renklerde aslında romantizmin renklerindendir. Eğer ki ev dekorasyonu bu tarzda bir dekorasyon elde edecekseniz, uzun süreli kalıcı olması sebebiyle sırf kırmızı rengi kullanmak göz sağlığı bakımından pek de iyi bir fikir olmayacaktır. Kırmızı renginin yerine gözlerinizi yormayacak fakat aynı zamanda da duygularınızı yumuşatıp hareketlendirecek renk kombinasyonlarını tercih etmeye dikkat etmenizde fayda var.

Bunu bir örnek vererek açıklamak gerekirse bir insanın hayatı boyunca yaşayacağı en önemli anlardan biri düğünüdür. Peki, düğünlerde sıklıkla tercih edilen renkler nelerdir? Bir kır düğünü hayal edin… yemyeşil çimler ya da ağaçlar, beyaz sandalyeler ve yumuşak tonlarda pembe, mor, turuncu renkleri… Ne kadar da romantik değil mi?

Bunların yanı sıra romantik dekorasyonlarda aydınlatmalar da oldukça önemlidir. Mumlar romantik dekorasyonun olmazsa olmazı haline geldiği gibi bayağı da klişeleşti açıkçası. Bu sebeple daha farklı ve loş aydınlatmalar kullanmanızda fayda var. Örneğin yanan şömine ateşinin tek bir noktayı aydınlatması gibi…

Ayrıca romantik bir dekorasyon elde edebilmek için illa ki karanlık bir ortam ve loş aydınlatmaya da gerek yok. Açık bir hava, mesela deniz kenarı. Güneş ışığı, denizin mavisi ve şirin bir ortam da sizin için oldukça romantik olacaktır…

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.