Kuzey Yakası Konut Projesi

İstanbul’un Başakşehir İlçesi Başak Mahallesi’nde toplamda 364 bin metrekarelik bir arazi üzerinde hayata geçirilen Kuzey Yakası Projesi, bir Emlak Konut GYO projesidir.

20 blok olacak şekilde inşa edilen bu projede 7 adet bloğu ticari birimler ve ofisler, 2 adet bloğu otel ve kongre merkezi, 1 adet bloğu ise kapalı yüzme havuzu ve spor tesisleri için tahsis ediliyor. Söz konusu olan 7 adet blokta ise 50 adet dükkan ve 373 adet ofise yer veriliyor.

Konut projeleri kapsamında hayat bulan bu projenin 10 adet bloğu az katlı ve yatay olacak şekilde inşa ediliyor. Otel ve kongre merkezi için tahsis edilmiş olan blokta 153 adet otel odası, kongre merkezi, sauna, fitness ve yüzme havuzu gibi sosyal olanakları ile misafirlerine hizmet vermek üzere tasarlanıyor. Kongre merkezinde ise 600 kişilik konferans salonu, 83 kişilik seminer salonu, 400 metrekarelik fuaye alanı, 143 kişilik toplantı salonu ve 2 bin 100 metrekarelik lobi alanı gibi alanlara yer veriliyor.

Tüm bunların yanı sıra 7/24 güvenlik, açık ve kapalı otopark, yüzme havuzları, hamam, sauna, fitness merkezi, spor salonu, cafe, restoran, yürüyüş parkuru, çok amaçlı sosyal tesis, basketbol sahası ve 996 seyirci kapasiteli tesislere yer veriliyor.

Başakşehir’de 10 bin yataklı şehir hastanesi ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne yakınlığı ile de dikkatleri üzerinde toplayan Kuzey Yakası, dünyanın en büyük şehir parkı olma özelliğine de sahip olması ile biliniyor. Projenin teslim tarihi ise 2020 Aralık olarak belirtiliyor.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.