Dora Park

Sur Yapı tarafından İstanbul Anadolu Yakası’nda yer alan Ümraniye’de hayata geçirilmiş olan Dora Park Projesi, toplamda 43 bin metrekarelik bir arazi üzerine inşa edilmiştir.

2006 yılı Mart ayında inşasına başlanarak çok kısa bir sürede tamamlanan bu Dora Park konut projelerinde toplamda 6 adet blok ve 399 adet konut yer almaktadır.

Sur Yapı tarafından gerçekleştirilen bu projede 1 oda bir salon, 2 oda bir salon, 3 oda bir salon, 4 oda bir salon ve 5 oda bir salon tipinde birçok daire tipi yer alıyor. Proje de yer alan bu daire tipleri ise, 66 metrekare ile 330 metrekare arasında değişiklik gösteriyor.

Dora Park Konut Projeleri Genel Özellikleri

43 dönümlük bir arazi üzerine inşa edilen bu Dora Park Projesi’nin yüzde 90’ı yeşil alanlarla değerlendirilip Hacegan Ormanları’nın hayata geçirilmesi sayesinde doğal bir yaşamın merkezi haline geliyor. Kalitesi ve modern mimari tasarımlarıyla müşterilerinin hoşnutluğunu ön planda tutan Sur Yapı, konut projelerinde farklılıklar yaratarak ev sahiplerine keyifli birer yaşam alanları sunuyor. Sur Yapı hayata geçirmiş olduğu bu Dora Park Projesi’nde ise, modern tasarıma sahip mimari yapısı, depreme dayanıklı olan evleri, ekstra bir aidat ödemesi olamadan her türlü ihtiyaçları karşılayan, çevresinde hektarlarca alana dağıtılmış olan ormanı ve sosyal imkânları sayesinde konut sahiplerine huzur dolu bir yaşam alanı hizmeti veriyor.

Satışları tamamlanmış ve Boğaziçi Köprüsüne 5 dakikalık, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne ise 8 dakikalık bir mesafede konumlandırılan bu Dora Park Projesi’nin yüzde 7’lik kısmı yaşan alanı, yüzde 93’lük kısmı ise yeşil alan olarak hazırlanmıştır.

Ayrıca proje, içerisinde yer alan açık ve kapalı yüzme havuzları, oyun parkları, SPA, sauna, sosyal tesisler, restoran ve cafeler, futbol ve basketbol sahaları, tenis ve squash kortları, fitness salonu, yürüyüş parkuru gibi birçok sosyal aktiviteye ev sahipliği yapıyor. Resepsiyonu, güvenlikli girişi, 24 saat konut güvenliği, kapalı devre video sistemleri, görüntülü interkom sistemleri, yangın – duman detektörleri ve otomatik yangın söndürme sistemleri ile de konut sahibi olmak isteyenlerin tercih sebebi haline geliyor.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.