Emlak Özel Güvenlikli Tunceli-Erzincan Yolunun Talimatı Erdoğan'dan!

Özel Güvenlikli Tunceli-Erzincan Yolunun Talimatı Erdoğan’dan!

Tunceli, Pülümür, Erzincan arasında ulaşım sağlanması adına özel güvenlikli bir proje yapılmasının talimatı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verildi.

Tunceli, Pülümür, Erzincan arasında ulaşım sağlanması adına özel güvenlikli bir proje yapılmasının talimatı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verildi.

Tunceli Valisi Tuncay Sonel tarafından yapılan açıklamada Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin Doğu Karadeniz’e bağlayan en kestirme yolun Tunceli, Pülümür ve Erzincan bağlantılı, 89 kilometrelik çalışmanın projesinin tamamlandığını ve öncelikli yollar kapsamına alındığını açıkladı.

Özel Güvenlikli Yol Talimatı Erdoğan’dan!

Yolun inşası için talimatın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bizzat verildiğini ifade eden Vali Sonel, Başbakan Binali Yıldırım’ın da yolun kısa bir zaman zarfı içerisinde bitirilmesi adına Yüksek Planlama Kurulu’ndan kararı çıkarttığını aktardı. Vali Sonel, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da Tunceli’yi ziyarete gelerek, yol projesinin uygulanacağı bölgeyi ziyaret ettiğini hatırlatırken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Başbakan Binali Yıldırım’a, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’na, Ulaştırma, DEnizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’a Tunceli halkı adına şükranlarını sunduğunu ifade etti.

İnşa 2018’de Başlıyor!

Uzun yıllardır sorun olan ve çözülmesi de gittikçe güçleşen Tunceli yolunun 2018 yılının Haziran ayında inşaasının başlaması ile birlikte çözüme kavuşturulacağını aktaran Vali Sonel, Tunceli, Pülümür ve Erzincan yoluna ek olarak 21 kilometre uzunluğunda olan Nazımiye – Dallıbahçe ve 27 kilometre uzunluğunda olan Pertek – Hozat yolu ayrımının da proje kapsamında yer aldığını, bu yolların da 2018 yılı itibariyle yapım çalışmalarının başlamasının hedeflendiğini aktardı.

Vali Sonel, toplamda 137 kilometreye tekabül eden 3 yolun yatırım tutarının 1 milyar Türk Lirası’na tekabül ettiğini belirtti.

Necmettin Öğretmen O Yolda Kaçırılmıştı!

Vali Sonel, 16 Haziran 2017 tarihinde yaz tatili için memleketine giderken yol kesen terör örgütü tarafından aracının kurşunlanması ve yakılması sonrasında kaçırılan Necmettin Yılmaz (Necmettin Öğretmen)’ın cansız bedeninin Tunceli – Pülümür yolu üzerinde bulunduğunu hatırlattı.

Aramıza Katılın!

Mail bültenimize dahil olarak güncel emlak haberlerinden, yeni konut projelerinden, trend dekorasyon fikirlerinden ve kredi kampanyalarından anında haberdar olun.

Bilgilerinizi hiç kimseyle paylaşmayacağız.
Avatar
Orhan Babaeskihttps://gayrimenkuleks.com/
Orhan Babaeski - Gündem, Emlak ve Teknoloji kategorileri haber editörü

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

10 + eight =

5,362BeğenenlerBeğen
8,821TakipçilerTakip Et
176TakipçilerTakip Et
1,698TakipçilerTakip Et