GayrimenkulEks

Oturma Odanızı Eğlenceli Hale Getirin!

Oturma Odanızı Eğlenceli Hale Getirin!

Oturma odası, ev içerisinde en çok vakit geçirilen alan olarak biliniyor. Bu yüzden oturma odanızın dekorasyonunu gerçekleştirirken daha eğlenceli çizgiler kullanmak, evinizde geçirdiğiniz vakti keyifli bir hale getirmek açısından oldukça önemli.

Aileniz ile birlikte geçirdiğiniz vakti daha eğlenceli bir hale getirmek için, oturma odanızın dekorasyonunu renkli çizgiler eşliğinde gerçekleştirebilirsiniz. Oturma odanızda kullanacağınız hem renkler, hem formlar, hem de tercih ettiğiniz mobilyalar, odanızın sahip olduğu enerjiyi direk olarak etkileyeceği için dekorasyon aşamasında önemli kararlar vermeniz gerekiyor. Bu kararların başında tabi ki kişisel zevkleriniz ve ailece ortak hobileriniz önem kazanıyor. Örnek verecek olursak ailedeki her bireyin dart oyunundan zevk aldığını düşünürsek; siyah-beyaz yuvarlak çizgiler eşliğinde tasarlanacak bir oturma odası, ev ahalisine oldukça keyif verecektir.

Ailede yer alan her bir bireyin zevklerini ve renklerini ortak bir şekilde yansıtan bir oturma odası, ailenin eğlenceli bir vakit geçireceği alan olarak oluşacaktır. Daha önce kaleme aldığım Küçük Evlere, Küçük Çalışma Odası Dekorasyonu makalesinde de bahsettiğim gibi, dekorasyonunuzun planlama aşamasında her ne kadar internet üzerinden ya da arkadaş ortamında fikir arayışında olsanız da, en çok beğeneceğiniz dekorasyon, kendi zevk ve tercihlerinizi yansıtan dekorasyon olacaktır.

Oturma Odasına Her Bireyden Bişeyler Katın!

Oturma odanızın dekorasyonunu yaparken, mutlaka ailenin her bireyinden bir şeyler katmanız, ev ahalisinin birlikte geçirdiği vakti keyifli hale getirmek için oldukça önemlidir. Çerçeve kenar renklerinden, kırlent renklerine kadar aklınıza gelebilen tüm nesnelere uygulayabileceğiniz bu renkler ile, oturma odanızı evinizin genel ruhuna yakışır bir şekilde gerçekleştirmiş olacaksınız.

Oturma odanızın dekorasyonu aşamasında ekonomik çözümler üretmek için mevcut olan mobilya ve eşyalarınızı değerlendirebilirsiniz. Koltuklarınızı tekrar kaplatma, mobilyalarınızı boyatarak tekrar kullanma gibi işlemler ile daha küçük bütçeler ile oturma odanızı tekrar yaratmanız da mümkün.

Benzer Haber:  Çalışma Masasında Kara Tahta Dekorasyonu

Kullanım Alanına Özen Gösterin!

Oturma odanızın dekorasyonunu gerçekleştirirken odanızın içerisindeki kullanım alanının olabildiğince ferah olmasına özen göstermeniz, size verebileceğin en naçizane tavsiye olacaktır. Oturma odanızı tıkış pıkış eşyalar ile doldurmak yerine, sadece kullanılan eşyaları bulundurmanız, ferah bir ortam yaratacağı için dinlenmenize de yardımcı olacaktır. Kibar bir televizyon altlığının üzerine konduracağınız televizyonunuzun karşısına oturup, ayaklarınızı uzatıp aileniz ile birlikte vakit geçirdiğinizde gözünüzün gümüşlüğün üzerinde yer alan sayılamayacak kadar çok aksesuara takılması farkında olmasanız da içinizi sıkmaya başlayacaktır. Bu yüzden oturma odanızda olabildiğince az aksesuar kullanmanız en önemli tavsiyelerimden bir tanesidir.

Duvar Kağıdı Tercih Edin

Evinizin dekorasyonunu yaparken genel bir uyum olması, hem sizin ev içerisinde geçirdiğiniz vakit içerisinde zihinsel olarak yorulmamanıza, hem de evinize gelen misafirlerinizi uyum ile birlikte etkilemeye ortam yaratmış olursunuz. Bu yüzden evinizin genelini beyaz boya ile boyatarak, ufak alanlara duvar kağıdı uygulaması yaptırıp, ekonomik bir yöntem eşliğinde eşsiz bir görünüm kazanabilirsiniz. Kullanacağınız duvar kağıdını hazır duvar kağıtları arasından tercih edebileceğiniz gibi, kendinize özel tasarımlar hazırlatarak, kendi zevkinizi tamamıyla yansıtan bir duvar kağıdı uygulaması da yaptırabilirsiniz.

Unutmayın! Evinizde gerçekleştireceğiniz dekorasyon, kişisel zevklerinizi yansıtmak üzerine kurulu olmalıdır. Bu yüzden benim söylediklerimden ya da başka internet sitelerinde okuduklarınızdan sadece tecrübe edinmeye çalışıp, kendi fikirlerinizi yansıtan bir dekorasyon hazırlamak için uğraşın.

BUNU SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ
Engelliler için 2018 TOKİ Konya Konutları!
Dar Gelirliler için 330 TL’den Başlayan Taksitle 2018 TOKİ Şanlıurfa Konutları!
TESK, Benzin ve Mazot Vergilerine İndirim İstiyor!
Global Gayrimenkul, 2400 TL Maaşlı ve Yüzde 10 Primli Gayrimenkul Danışmanı Alımları Yapacak!
Müteahhitlerin İş Bitirme Belgesi İsyanı!
Pek Çok Farklı Rekor İle Dünya Üzerinde Tek Olacak!
Başbakan Yıldırımdan O Dev Projeye Ziyaret!
Kira Stopajlarına İndirim!
Halkbank’tan 180 Ay Vadeli 100.000 TL Konut Kredisi İmkânı!
Kentsel Dönüşüm Atıklarında Kansorejen Madde Tespiti
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ