EmlakO Lojmanlar İçin Başvuru Süreci Başladı!

O Lojmanlar İçin Başvuru Süreci Başladı!

Adalet Bakanlığı tarafından lojmanlara yönelik açıklama yapıldı. Söz konusu olan bu açıklamada lojmanlar hakkında bilgi verilirken başvuru sürecinin başlatıldığı da duyuruldu.

Adalet Bakanlığı tarafından lojmanlara yönelik bir takım açıklamalarda bulunularak bir duyuru gerçekleştirildi. Adalet Bakanlığı Mali İşler Dairesi Başkanlığının yapmış olduğu bu açıklamada lojmanlar için hangi tarihte başvuru yapılacağı, başvuru esasları ve boşta olan lojmanlar hakkında detaylı olarak bilgi verildi. Ayrıca söz konusu olan bu açıklama, yalnızca Ankara’ya özel olarak gerçekleştirildi.

Başvuru Yalnızca Ankara İçin Yapılacak

Gerçekleştirilen bu yazılı açıklamada, Ankara ilinde yer alan ve kullanımda olmayan lojmanların bir listesi yayınlandı. Bahsi geçen bu listede, Eryaman, Mesa, Etlik, İncesu, TOKİ Turkuaz Konutları, Elvankent, Emek, Paris Caddesi, Çınar Sitesi, Konutkent, Reşat Nuri, Dikmen Nisan Sokak, Aziziye, Urankent, Çayyolu, Yaşamkent ve Venüskent gibi kullanımda olmayan lojmanlara yer verildi. Yapılan açıklamaya göre, Ankara’daki yalnızca söz konusu olan bu lojmanlar için başvuru toplanacak.

Bir Personel Maksimum 5 Yere Başvuracak

Öte yandan konu ile alakalı olarak Adalet Bakanlığı Mali İşler Başkanlığı tarafından yapılan bu yazılı açıklamada, dışarıdan başvuru alınmayacağı ve yalnızca bu lojmanlar için Adalet Bakanlığı çalışanlarının başvuruda bulunabileceği ifade edildi. Ocak ayının son gününe kadar yapılabilecek başvurular, hakim – savcı olanlar için Hakimler ve Savcılar Kurulu Açık ve Gizli Sicil Bürolarından onay alınarak, Konut Tahsis Komisyonluğuna teslim edilecek. Adalet Bakanlığı personellerinin ise Personel Genel Müdürlüğü Açık ve Gizli Sicil Bürolarından onay alınarak Bakanlığa ulaştırılmak üzere Konut Tahsis Komisyonuna teslim edilecek. Ayrıca söz konusu olan bu açıklamaya göre, başvuruda bulunacak her Adalet Bakanlığı çalışanının lojmanlardan maksimum 5 adet yer seçme hakkı mevcut bulunacak. Öte yandan hali hazırda lojman konutlarından ikamet etmekte olup tekrar başvuruda bulunacak olan hakim ve savcılar içinse 3 adet yer seçme hakkı bulunacak.

Aramıza Katılın!

Mail bültenimize dahil olarak güncel emlak haberlerinden, yeni konut projelerinden, trend dekorasyon fikirlerinden ve kredi kampanyalarından anında haberdar olun.

Bilgilerinizi hiç kimseyle paylaşmayacağız.
Cansu Rukiyehttps://gayrimenkuleks.com
Cansu Rukiye - Emlak, Ekonomi ve Gündem kategorileri haber editörü

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

17 − 17 =

5,221BeğenenlerBeğen
8,664TakipçilerTakip Et
262TakipçilerTakip Et
1,457TakipçilerTakip Et