Mutfak Masası Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Zamanı kaliteli geçirebilmek için, mutfak masası seçerken kaliteli olmasına, sizin ve ailenizin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak nitelikte olmasına dikkat etmek gerekir. Bu gibi nedenlerden dolayı da ev dekorasyonu yapılırken mutfakta yer alan mutfak masası seçimi büyük önem taşımaktadır.

Mutfak Masası Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Mutfaklar, bazen yemek masası etrafında güzel sohbetlerin edildiği, aile bireylerini bir araya getiren ve lezzetli yemeklerin yendiği alanlardır Bu gibi zamanları kaliteli geçirebilmek için, mutfak masası seçerken kaliteli olmasına, sizin ve ailenizin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak nitelikte olmasına dikkat etmek gerekir. Bu gibi nedenlerden dolayı da ev dekorasyonu yapılırken mutfakta yer alan mutfak masası seçimi büyük önem taşımaktadır.

Neredeyse tüm mutfaklarda kullanılan ve hatta mutfakların olmazsa olmazı olan parça mutfak masasıdır. Mobilya sürekli alınan bir ihtiyaç olmadığı için, mutfak dekorasyonunda masa seçerken dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgi sahibi olmak, mutfak dekorasyonu ile uyumlu masalar tercih etmek gerekir.

Mutfak Büyüklüğüne Göre Mutfak Masası Seçilmeli

Mutfak dekorasyonu yapılırken masa seçiminde, öncelikle mutfağınızın büyüklüğü ve genişliğini göz önünde bulundurarak bir tercih yapmanız gerekir. Tercih edeceğiniz masanın ve yanında bulunan sandalyelerin, mutfağınızın ölçülerine uygun olması gerekir. Eğer ki büyük bir mutfağa sahipseniz, küçük bir masa tercih etmeniz ya da küçük bir mutfağa sahipseniz, büyük bir masa tercih etmeniz, mutfağınızı dekore ederken işinizi bir hayli zorlaştırabilir.

Ayrıca önerilen dekorasyon fikirleri arasında, büyük mutfaklar için yuvarlak masalar, küçük mutfaklar içinse kare ve ya dikdörtgen masalar tercih edilmesi yer alır. Katlanılabilir dikdörtgen masalar tercih etmeniz, kolay kullanım imkânı ile mutfağınıza şık ve orantılı bir dekorasyon görünümü kazandırır. Yine dar ve küçük mutfaklarda duvara monte edilebilen yuvarlak masalar ile sandalye yerine dekoratif tabureler de tercih etmeniz şık bir görünüm elde etmenize yardım olacaktır.

Dekorasyon Tarzına Uyumlu Olmalı

Mutfak masası seçerken dikkat edilmesi gereken diğer bir husus ise, tercih ettiğinizin dekorasyon tarzına ve stiline uygun olan bir masa seçimi yapmaktır. Mutfak dekorasyonunuza, tercih ettiğiniz perde ve mobilyalara uygun renk ve modellerde masa seçimi yapmanız doğru bir adım olacaktır. Ancak bunun aksine aykırı parçalar tercih ederseniz, mutfak dekorasyonu için hayal ettiğiniz görünüme ulaşamayıp hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz.

Eğer küçük bir çocuğunuz varsa, ev dekorasyonu yaparken yerinde duramayan enerji dolu çocukları da düşünmek gerekir. Bu sebeple de mutfak masası seçerken kenarlarının sivri olmamasına ve üst yüzeyinin cam olmamasına dikkat etmelisiniz. Çünkü masaların cam ve sivri olması çocuğunuz için tehlike arz edebilir. Bunlara alternatif olarak, üst yüzeyi ahşap olan, çizilmelere karşı dayanıklı ve kolay silinebilen masaları tercih edebilirsiniz.

Mutfakta Çok Zaman Geçirenler İçin: Köşe Takımı

Eğer ki zamanınızın çoğunu mutfağınızda geçiriyorsanız ve mutfağınızda rahatça oturmak istiyorsanız, konforlu ve rahat olan köşe takımlarını tercih etmenizde de fayda vardır. Köşe takımlarını tercih ederken de yine mutfağınızın boyutuna uygun olanını seçmeye özen göstermelisiniz ki rahat bir alan oluşturayım derken kullanım alanlarını daraltamayasınız.

Tüm bunların yanı sıra ayrıca mutfak masası seçerken mutfağınızın şekline göre seçemeye de özen göstermelisiniz. Çünkü kare şeklinde bir mutfak için oval ya da dikdörtgen bir masa seçmeniz, pekte hoş olmayan gir görüntü elde etmenizi sağlayabilir. Böyle bir hayal kırıklığı yaşamamak için de mutfağın şekline uygun olan masayı tercih etmek gerekir.

Son olarak mutfak masası seçerken dikkat edilmesi gereken noktalardan bir diğeri de evinizde mobilyalar sürekli alınan ihtiyaçlar arasında olmadığı için kaliteli malzemelerden üretilmiş ve kaliteli tasarımlara sahip olan masaların tercih edilmesidir. Mutfak masalarının sık kullanılması sebebiyle leke tutarak çok çabuk yıpranma ihtimali vardır. Bunun için de genellikle mutfak dekorasyonu yapılırken cam ve lake olan masalar tercih edilir. Fakat bu doğru bir tercih değildir. En kullanışlı ve önerilen mutfak masaları genellikle ahşap olan mutfak masalarıdır.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.