Mutfak İçin Tercih Edilebilecek Dekorasyon Tarzları

Ev dekorasyonunda her bir alan için tercih edilebilecek dekorasyon tarzları vardır. İşte mutfak dekorasyonu için kullanılabilecek dekorasyon tarzları…

Mutfak İçin Tercih Edilebilecek Dekorasyon Tarzları

Ev dekorasyonunda her bir alan için tercih edilebilecek dekorasyon tarzları vardır. İşte mutfak dekorasyonu için kullanılabilecek dekorasyon tarzları…

Country / Kır Tarzı Mutfaklar

Country diğer bir adıyla kırsal tarzdaki mutfaklar evinizde ve mutfağınızda her daim sıcak, sakin ve huzurlu bir ortam elde etmenizi sağlar. Bu tarz bir mutfak elde edebilmek için de ahşap malzeme kullanılması önerilir. Ayrıca ahşabın yanında cıvıl cıvıl renkler yerine daha çok sakin ve sade renkler tercih edilmelidir. Yine kuzine görünümü sahip olan bir fırınlı ocak kullanmanız, mutfağınızda muhteşem bir etki yaratırken, klasik mutfak tartısı, ekmek kutusu, desenli perde gibi aksesuarlar kullanmak da dekorasyonunuzu tamamlamanıza yardımcı olacaktır.

1Eklektik Mutfaklar

Dekorasyon fikirleri arasında yer edinen eklektik tarzdaki mutfakların en güzel tarafı kurallarının olmamasıdır. Bu tarz bir mutfağı hiçbir kurala bağlı kalmadan dilediğiniz malzemeleri kullanıp aksesuarları tercih ederek kendi zevkinize göre dekore ederek elde edebilirsiniz. İddialı renkler ile vintage aksesuarları bir araya getirebilir ya da ahşap, metal, beton gibi aklınıza gelebilecek her şeyi mutfağınızda kullanabilirsiniz.

2Modern Mutfaklar

Mutfak tasarımında modern tarzı elde edebilmenin en önemli kuralları, akıcı ve temiz çizgiler, paslanmaz çelik detaylar ve modern bir yaşama uyabilecek unsurlar kullanmaktır. Country tarzının sakinliğinin aksine modern mutfaklarda daha çok parlak ve canlı renkler kullanılır. Bu tarzın yeni trendleri ise kaynakları saklanan ya da LED aydınlatmalar, gizli kulplu dolaplar, beyaz renk ve köşe çekmeceleridir.

3İskandinav Mutfaklar

İskandinav tarzı, göz alıcı, modern, minimal ve fonksiyonel tasarımların harmanlanması ile elde edilir. Ayrıca bu mutfaklar daha çok modern mutlaklara olan benzerlikleri ile bilinir. Bu tarzı oluşturabilmek için az sayıda aksesuar, yoğun ve parlak beyazın ahşapla bir araya getirmek gerekir. bu mutfakları çok az miktarda taze bitkiler ile canlandırmak da mümkündür.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.