GayrimenkulEks

Müşteri İletişimi: Emlak Satış Uzmanı Olduğunuzu Söylemekten Çekinmeyin!

Müşteri İletişimi: Emlak Satış Uzmanı Olduğunuzu Söylemekten Çekinmeyin!

Emlak sektörü çalışanlarının halk arasındaki konumu; mesleklerini telaffuz etmeyi zorlaştırmak ile birlikte, açık görüşlü, konuşkan yapıya sahip olması gereken emlak satış uzmanlarının içine kapanmasına, mesleklerini ifade edememesine ortam yaratıyor.

Size mesleğiniz sorulduğu zaman cevap olarak “Ben emlak satış uzmanıyım” mı dersiniz yoksa “Emlak Danışmanıyım” mı dersiniz? Bu soruya birçok kişi ne yazık ki emlak danışmanıyım ya da emlakçıyım cevabını veriyor. Peki, neden emlak satış uzmanları mesleklerini açıkça söylemekten çekiniyor?

Nedeni ne olursa olsun yapmış olduğunuz işin adını değiştirmemek gerekir. Her daim kendinizi emlak profesyoneli olarak pazarlamalı ve bütün gün başarılı bir profesyonel imajını devamlı olarak desteklemeniz gerekir.

Emlak Satış Uzmanı Olduğunuzu Açıkça İfade Edin 

Ofisinizde, dışarıda ya da randevular esnasında mesleğinizi gururla söylemelisiniz. Kendinizi ve mesleğinizi gizlemeye ya da değiştirmeye gerek duymayın. Çünkü emlakçılık gizlilik ile faaliyet gösterilebilecek bir meslek değildir. Bu sebeple çevrenizdekiler size mesleğiniz hakkında soru sorduğunda istekle, hevesle ve açıkça anlatın.

Bu konuda önemli olan bir diğer nokta ise, işinizin içeriğini de açık ve net bir şekilde ifade etmektir. Satış esasında tam anlamıyla neler yaptığınız hakkında müşterinize bilgi vermeniz, sahip olduğunuz unvanın çevrenizdekiler tarafından saygı gösterilmesi bakımında oldukça önemlidir.

Onlara emlak pazarlaması için neler yaptığını hakkında bilgi vermezseniz, sizin hiçbir şey yapmadığınızı düşünürler. Bu nedenle de mülk sahipleri ile çalışırken ilk etapta onlarla birlikte oturup bir plan hazırlamalısınız. En başından itibaren gerçekleştireceğiniz tüm pazarlama etkinliklerini belirleyip bunları tek tek müşterinize anlatmalısınız. Ayrıca her uygulamanın ardından gelişmeler hakkında mülk sahibine bilgi vermeniz de gerekir.

Alıcı olan müşterilerle de aynı yöntemleri izleyerek bir çalışma yürütmeniz gerekir. Kendinizi onlara ispatlamanın en önemli yolu, onları konut, iş yeri ya da arsa gezdirmeye götürmeden öncesinde ofisinizde ağırlamanız olacaktır. Böylelikle bu esnada konut satın alma işlemleri ve yerel pazarlar hakkında bilgi verebilirsiniz. Göstereceğiniz bu tutum, müşterinizin güvenini kazanmak ile birlikte, yapacağı yatırım konusunda size ve tavsiyelerinize olan inancınızı yükseltecektir.

Uygulayacağınız bu yöntemler sayesinde müşterileriniz sizi paragöz olan diğer emlak satış uzmanlarından farklı olarak işini hakkıyla yapan uzman olarak görmelerini sağlayacaktır.

Benzer:  Tecrübeli Bir Emlak Koçundan Tavsiye ve Değerlendirmeler
BUNU SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ
Başkan Tarih Verdi! TOKİ Açık Artırma Yöntemi ile Konut Satışı Yapıyor!
İnşaat Ruhsatlarında Önemli Düzenlemeyi İçeren Paket TBMM’de Kabul Edildi!
İnşaat Sektöründe Konutzede Sayısı giderek Artacak!
REIDIN Açıkladı! Kiralık ve Satılık Konutlarda En Çok Artış Hangi Şehirlerde Oldu?
Müteahhitler Konutta Yeni KDV İndirimi İstiyor!
Gümrük ve Ticaret Bakanı Açıkladı! Emlak Komisyon Oranları Değişiyor!
İstanbul’da Ev Fiyatına Mezar Yeri Satılıyor!
Konut Kredisi Faizleri Son 6 Yılın Rekorunu Kırdı!
Konut Sahibi Olmayan Kalmayacak! Sosyal Konut Seferberliği Sürüyor!
Atatürk Kültür Merkezi’nin Yıkımına Başlanıyor!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ