Mühendislik Okuyan Çocuklarını, Aileler Emlakçı Yapıyor

Yarsoy açıklamasında, 10 yıl öncesine kadar olan zamanda aileler çocuklarının emlakçı olmasını istemiyorken şimdiler mimarlık mühendislik bölümü mezunu olan çocukları için emlak ofisi açtıklarını belirtti.

TURYAP’ın Genel Müdür Yardımcısı olan Oğuz Yarsoy bir açıklamada bulundu. Yarsoy açıklamasında, 10 yıl öncesine kadar olan zamanda aileler çocuklarının emlakçı olmasını istemiyorken şimdiler mimarlık mühendislik bölümü mezunu olan çocukları için emlak ofisi açtıklarını belirtti.

TURYAP, daha çok yabancıların hakimiyet kurduğu emlak pazarlama alanında 1985 yılında kurulmuş ilk yerli firmadır. Türkiye’de şuanda 330 adet şubeye sahip olan firmadaki ofisler ikinci kuşağa geçmeye başladı. Bu şirketi Genel Müdür Yardımcısı Oğuz Yarsoy ise yaşanan bu değişimler hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Oğuz Yarsoy değerlendirmelerinde, TURYAP’ın 32 yıl öncesinde eğitimli olan insanlarla bu işe başladığını ve bugünlere gelmesinde büyük etkisinin olduğunu dile getirdi. Çalışanlarının yüzde 80’lik kısmının yüksek okul mezunu olduğunu kaydeden Yarsoy, ailelerin çocuklarını özel okullarda okuttuğunu, bu okullarda 14 yıl boyunca yaklaşık olarak 500 bin TL harcadıklarını ve 400 bin TL gibi bir servet harcayarak da çocukları için ev, araba aldıklarını belirtti. Ardından bu çocukları 2 bin TL maaş ile bir işe soktuklarını ve böylelikle çocuklarının hayatının kurtulmuş olduğunu düşündüklerini ifade etti. Halbuki işin aslından ailelerin sandığı gibi olmadığını, aslında sistem için bir köle yetiştirmiş olduklarını da açıklamalarına ekledi. Bu konuda aileler için önerilerde bulunan Oğuz Yarsoy, ev, araba için harcanan paranın yarısını yani 150-200 bin TL civarını çocuk için bir ofis açmak için kullanmaları daha çok faydalı olacağını ve böylelikle de harcayacağı parayı da birkaç yıl içinde geri kazanmış olacaklarını belirtti.

Emlak Ofisi Nasıl Açılır? Başlıklı Makalemizi İnceleyebilirsiniz.

Emlak sektörünün en önemli artısının krizlerden etkilenmemesi olduğunu da kaydeden Yarsoy, kriz durumlarında genellikle gayrimenkul sahiplerinin ellerinde malları sattıklarını ve bu sebeple de yine emlakçılara gelecek olmaları, krizden etkilenmemelerini sağladığını açıkladı.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.