Ekonomi Motorin Zammı Durmuyor! 1 Ayda 2 Zam! 3. Zam Yakında!

Motorin Zammı Durmuyor! 1 Ayda 2 Zam! 3. Zam Yakında!

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS) tarafından dün araç kullanıcılarına kötü haber geldi.

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS) tarafından dün araç kullanıcılarına kötü haber geldi.

PÜİS, motorine zam yapıldığını açıkladı. Motorin zammı ile beraber 13 kuruş daha yükseldi.

Motorin Zammı

Motorine zam ile ilgili açıklama yapan TESK Başkanı Bendevi Palandöken, yapılan zammın bu ay ikinci kez olduğunu, enflasyonun çok fazla yükseldiğini, böyle yükselmeye devam ederse yine zam geleceğini söyledi.

Sürekli olarak petrole zam yapılaması ile enflasyonun önüne geçilemeyeceğini söyleyen Palandöken, yapılan zam ile enflasyonun asla düşmeyeceğini açıkladı.

Zam ve Enflasyon Birbirini Tetikliyor!

Palandöken, enflasyon artışı ile zammın birbirini tetiklediğini söyledi. 6 Eylül günü motorine yine 7 kuruş değerinde zammın gerçekleştiğini söyleyen Palandöken, 20 günlük zamanda bunun ikinci kez gerçekleştiğini ve zammın toplamda 20 kuruşa yükseldiğini, bunun artık dayanılması zor hale dönüştüğünü söyledi.

Artık Zam Yapılmamalı!

Bir elin adeta petrol üzerinde sürekli durduğunu söyleyen Palandöken, artık zam yapılmaması gerektiğini, petrol fiyatlarının düşmesi için çalışmaların yapılması gerektiğini söyledi. Bu kapsamda ise yetkililerin petrol fiyatlarında tavan fiyat uygulaması gerçekleştirmeleri gerektiğini söyleyen Palandöken, bu uygulamanın geçtiğimiz yıllarda yapıldığını ve sonuçlarının da çok başarılı olduğunu söyledi.

Herkes Olumsuz Etkilendi!

Petrole yapılan zamlar tüm piyasayı olumsuz etkiledi diye kendi düşüncelerini söyleyen Palandöken, artık herkesin petrol zamları hakkında konuştuğunu, dolar kurunun düşmesinin bir şey ifade etmediğini, düşse bile zamların yine yapıldığını söyledi.

Ekimde Yine Artabilir!

Tüm dünyanın benzin ve petrolden kaçmanın yollarını aradığını ancak bizim sürekli zam yaptığımızı söyleyen Palandöken, petrole, motorine, benzine zam yapılması ile tüm ürünlerin bile olumsuz etkilendiğini, ekim ayı enflasyonun yine artabileceğini söyledi.

Esnafın raflarına koydukları ürünlerden çiftçilerin ürünlerine kadar tüm sektörlerin bu durumda etkilendiğini ifade eden Palandöken, petrol fiyatlarına zam yapılırken 2 kere düşünülmesi gerektiğini, bilhassa da enflasyonun yükseldiği bu zamanlarda akaryakıta yapılan zamlar 2 kere düşünülmesi gerektiğini, her şeyin kısır döngüden oluştuğunu, bunun kırılması gerektiğini söyledi.

Motorin Fiyatları Son Durum

  • Ankara’da motorin litre fiyatı öncesinde 4,66 liraydı. Şimdi ise 4,79 TL.
  • İstanbul’da öncesinde 4,61 TL’ydi. Şimdi 4,74 TL.
  • İzmir’de öncesinde 4,65 TL’ydi. Şimdi 4,78 TL.
Avatar
Orhan Babaeskihttps://gayrimenkuleks.com
GayrimenkulEks (GEKS); emlak sektörünü yakından takip etmek isteyenler için haber ve bilgi paylaşım portalıdır. Güncel haberler, kredi kampanyalarının duyuruları, dekorasyon tavsiyeleri ve yöntemlerinin yanısıra 5G1K kategorisinde faydalı bilgiler yayınlanmaktadır.

Görüşlerini Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here

two × three =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

5,401BeğenenlerBeğen
8,968TakipçilerTakip Et
175TakipçilerTakip Et
1,724TakipçilerTakip Et