Emlak Mesleki Yeterlilik Kurumu ve TEMFED Protokol İmzaladı

Mesleki Yeterlilik Kurumu ve TEMFED Protokol İmzaladı

Mesleki Yeterlilik Kurumu ile TEMFED, emlak danışmanlığı mesleğinin hakkıyla yerine getirilebilmesi için önemli bir adım attı.

Mesleki Yeterlilik Kurumu ile TEMFED, emlak danışmanlığı mesleğinin hakkıyla yerine getirilebilmesi için önemli bir adım attı.

Mesleki Yeterlilik Kurumu ve TEMFED Önemli Bir Adım Attı

Her önüne gelenin emlak danışmanı olmasının önünü kapatacak protokole imzalar atıldı. Mesleki Yeterlilik Kurumuyla TEMFED tarafından karşılıklı olarak imzalanan protokole göre, mesleki yeterliliği olmayan kişiler emlak danışmanlığı yapamayacak.

Ankara’da bir araya gelen Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanı, TEMFED Başkanı, oda ve dernek başkanları önemli kararlar aldı. Karşılıklı olarak protokol imzalayan taraflar böylelikle Ulusal Emlak Danışmanlığı Mesleki Yeterlilik Protokolü şartlarını kabul etti.

Bakanlık Yönetmelik Çalışmalarına Devam Ediyor

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlık süreci devam etmekte olan yönetmelik hakkında detayların görüşüldüğü toplantı, sektör öncüleri tarafından masaya yatırıldı. Bakanlığın hazırladığı yönetmelik emlak sektöründe önemli kararların uygulanmasının önünü açacak. Buna göre emlak danışmanlığı mesleğini daha sağlam bir zemine oturtacak yönetmelik, emlak danışmanlarının belirli kriterlere sahip olmasını da sağlayacak.

Konya Emlakçılar Odası Başkanı Teşekkür Etti

Ankara’daki toplantıda konuşan Konya Emlakçılar Odası Başkanı, Mesleki Yeterlilik Kurumu ile imzalanan protokol hakkında bazı açıklamalar yaptı. Oda Başkanı Sedat Altınay, “Mesleki Yeterlilik Kurumu ile TEMFED arasında imzalanan bu protokol emlakçılık mesleği için önemli bir adım oldu. bie süredir çalışmaları devam etmekte olan faaliyetler sonunda neticelendirildi. Bu noktada çalışmalara destek olan TEMFED Başkanına teşekkürlerimizi sunuyoruz. TEMFED Başkanı ve üyeleri konu ile ilgili kapsamlı çalışmalar yaptı. MYK Başkanımızda konuyla ilgili çalışmalara destek verdi. Tüm oda başkanlarımıza ve dernek başkanlarımızı şimdiden teşekkür ediyoruz” dedi.

Emlak Danışmanlığında Yeni Dönem!

Mesleki Yeterlilik Kurumu ile TEMFED arasında imzalanan bu protokol, emlak danışmanlığı mesleği için yeni bir dönemin başlayacağının ilk adımı olarak kaydedildi. Artık emlak bürosu açan herkes emlak danışmanlığı mesleğini yapmayacak. Emlak danışmanlığı yapabilmek için gerekli eğitime ve kriterlere sahip olması gerekecek.

Aramıza Katılın!

Mail bültenimize dahil olarak güncel emlak haberlerinden, yeni konut projelerinden, trend dekorasyon fikirlerinden ve kredi kampanyalarından anında haberdar olun.

Bilgilerinizi hiç kimseyle paylaşmayacağız.
Avatar
Çiğdem Yeniayhttps://gayrimenkuleks.com
Çiğdem Yeniay - Ekonomi ve Gündem kategorileri haber editörü

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

18 − 16 =

5,259BeğenenlerBeğen
8,664TakipçilerTakip Et
230TakipçilerTakip Et
1,536TakipçilerTakip Et