Ekonomi Memur Maaşlarına Zam!

Memur Maaşlarına Zam!

Hükümetten kamu çalışanları ile memurluktan emekli olan vatandaşlara müjdeli haber geldi.

Hükümetten kamu çalışanları ile memurluktan emekli olan vatandaşlara müjdeli haber geldi.

Kamu çalışanları ile memur emeklisi olan vatandaşlara müjdeli haber geldi. Hükümet ile sendikalar arasında 4. Dönem Toplu Sözleşme Görüşmeleri yapıldı. Yapılan görüşmeler sonrasında memur maaşlarına zam yapılacağı kararı alındı.

Memur Maaşlarına Zam!

Müjdesi verilen memur maaşlarına zam açıklaması 2018 yılı için geçerli olacak. 2018 yılında Ocak ayı ile Haziran ayları arasında yüzde 4 oranında zam yapılacak. Haziran ile Aralık ayları arasında ise yüzde 3,5 oranında tekrar zam yapılacak.

2019’da Yüzde 4 ve Yüzde 5!

2019 yılı memur maaşlarına zam için de görüşmeler yapıldı. 2019’un da Ocak ile Haziran ayları arasında yüzde 4 oranında zam yapılacak. Haziran ile Aralık aylarında ise yine yüzde 5’lik zam söz konusu. Görüşmeler yapıldı, memur maaşlarına zam masaya yatırıldı. Hükümet ile sendika arasında anlaşma tamamlandı. Zam oranları kesin olarak açıklandı.

Enflasyon Farkları Fazla Çıkarsa Zamma Eklenecek!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından konu ile ilgili yazılı açıklama yapıldı. Toplu sözleşme görüşmeleri çerçevesinde yapılan müzakerelerde Kamu Görevlileri Sendikaları Heyeti ile Kamu İşveren Heyeti arasında anlaşmanın kesin olduğu açıklandı. Ayrıca Bakanlık tarafından 2018 ve 2019 yılının ilk aylık süreci ile ikinci aylık süreçlerindeki yapılacak zam oranları da belirtildi. Ayrıca bunlara ek olarak 6 aylık süreçlerde meydana gelen enflasyon oranında da şuandaki tahmin edilen orandan fazla çıkması durumunda yapılan zamlara enflasyon farklarının da ekleneceği açıklandı.

Avatar
Meltem Canalanhttps://gayrimenkuleks.com/
Meltem Canalan - Emlak, Ekonomi ve Bankalar kategorileri haber editörü

Görüşlerini Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here

one + fifteen =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

5,436BeğenenlerBeğen
9,087TakipçilerTakip Et
175TakipçilerTakip Et
1,737TakipçilerTakip Et