Memur ve Emekliler İçin Zam Oranları Açıklandı!

Hem emeklilerin, hem memurların, hem de işçilerin büyük bir merak ile beklediği zam oranları nihayet açıklandı. Enflasyon rakamlarına göre belirlenen zam oranları 2017'nin Temmuz dönemi için yüzde 6,89 olacak. İşte tüm detaylar!

Hem emeklilerin, hem memurların, hem de işçilerin büyük bir merak ile beklediği zam oranları nihayet açıklandı. Enflasyon rakamlarına göre belirlenen zam oranları 2017’nin Temmuz dönemi için yüzde 6,89 olacak. İşte tüm detaylar!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, zam oranı ile ilgili yaptığı açıklamada işçilerin enflasyona karşı dik durması, korunması amacı ile enflasyonun üzerinde bir artış sağlanması için çaba sarfettiklerini belirtti. Hem SSK, hem de Bağ-Kur emeklilerine uygulanacak Temmuz dönemi zam oranı ile birlikte memurlar ve memur emeklilerine uygulanacak enflasyon farkı oranı için açıklamalar yapıldı.

2017 yılının ilk 5 aylık süreci göz önüne yapılarak belirlenen enflasyon zam oranı yüzde 6,18 olarak gerçekleşmesi beklenirken, bugün yapılan açıklamda yapılacak enflasyon zammının yüzde 6,89 oranında gerçekleşeceğinin bilgisi verildi.

Aynı zamanda memurlar, 2017 yılının Temmuz ayı döneminde yüzde 4 oranında alacakları toplu sözleşme zammı ile birlikte yüzde 2,89 oranında enflasyon zammı alacaklar. Bu sayede maaşlara uygulanacak olan zam oranı da yüzde 6,89 olarak ortaya çıkacak.

Tüketici Fiyatları Endeksi, 2017 yılının ilk yarısında yüzde 5,89 oranında artış gösterdi. Yüzde 3’ü aşan kısmın yüzde 2,89 olması sebebiyle ortaya çıkan bu fark, Temmuz ayı maaşlarına eklenecek. Yıl başında belirlenen toplu sözleşme zamları da yüzde 4 olarak uygulanacak. Bu iki zam birleştiğinde ise memur maaşlarına uygulanacak zammın oranı yüzde 6,89’a kadar çıkacak.

 

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.