GayrimenkulEks

Malkara-Çanakkale Otoyolu Sözleşmesi İmzalandı

Malkara-Çanakkale Otoyolu Sözleşmesi İmzalandı

Malkara-Çanakkale Otoyol Kesimi Sözleşmesi İçin Büyük Adım Atıldı

Malkara-Çanakkale Otoyol Kesimi Sözleşmesinin imza töreni Ulaştırma Bakanının da katılımıyla gerçekleşti.

Bu kapsamda Asya ile Avrupa’yı yeniden birleştirecek olan 1915 Çanakkale Köprüsünde dahil olduğu Çanakkale otoyolu için önemli bir adım atılmış oldu. Çanakkale boğazından geçiş süresini 1 saat gibi bir süreden 3,4 dakikaya indirecek olan proje, tamamlandığında dünyanın en uzun asma köprüsü unvanını da taşıyacak.

Malkara-Çanakkale Otoyol Kesimi Sözleşmesinin imza töreninde Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, Güney Kore Cumhuriyeti Ulaştırma Bakanı Ho-in Kang’da yer aldı. Bakan Ahmet Arslan törende bir konuşma yaptı. Konuşmasında proje hakkında bilgi aktaran Bakan, “Bu projeyi hayata geçirmek için atılan bu imzalar ülkemiz için büyük önem taşıyor. Türkiye üzerinde oynanan oyunları böyle büyük projelerle bozuyoruz. Bu projeleri gerçeğe dönüştürmek ekonomimizin gücünün en önemli göstergeleri arasında yer alıyor” dedi.

1915 Çanakkale Köprüsü 10,5 Milyon Liraya Mâl Olacak

Malkara-Çanakkale Otoyol Kesimi Sözleşmesinin imza törenindeki konuşmasında 1915 Çanakkale Köprüsünün on buçuk milyar lira maliyetli olduğunun altını çizen Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, “Proje Yap – İşlet –Devret Modeliyle hayata geçecek. Bu nedenle dünyanın en iyi firmaları ihale sürecinde birbiriyle kıyasıya yarıştı. Dünya tüm bu yaşanan gelişmeleri yakından takip etti” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin son zamanlarda içinden geçtiği zorlu döneme işaret eden Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, 2023 hedeflerine ulaşmak için aralıksız çalışacaklarının altını çizdi.

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan 1915 Çanakkale Köprüsü hakkında da açıklamalar yaptı. Arslan “Asya ile Avrupa’yı birbirine yeniden bağlayacak bu proje Türkiye’nin gülen yüzünü temsil edecek. Bir saate zor geçilen boğaz proje tamamlandığında 3-4 dakikada geçilecek. Bu da Türkiye’ye hem zaman hem de para kazandıracak. Akaryakıt giderlerinde ciddi bir tasarruf sağlanmış olacak” diyerek açıklamasını sürdürdü.

Benzer:  Çanakkale’de Konut ve Arsa Fiyatları Yükseldi
BUNU SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ
Bina İzin Belgelerinde Daire Sayısında Artış Görüldü!
Konut Üreticilerinin Yeni Gözdesi Pendik Oldu!
Doğu Karadeniz Arap Yatırımcıların Gözdesi Oldu!
İstanbul’da Kentsel Dönüşüm Sürüyor! Hangi Hastaneler Dönüştürülüyor?
Ayda 2.000 Lira Taksitle Konut Satın Alma İmkanı!
Başkan Tarih Verdi! TOKİ Açık Artırma Yöntemi ile Konut Satışı Yapıyor!
İnşaat Ruhsatlarında Önemli Düzenlemeyi İçeren Paket TBMM’de Kabul Edildi!
İnşaat Sektöründe Konutzede Sayısı giderek Artacak!
REIDIN Açıkladı! Kiralık ve Satılık Konutlarda En Çok Artış Hangi Şehirlerde Oldu?
Müteahhitler Konutta Yeni KDV İndirimi İstiyor!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. aslıder dedi ki:

    hayrlı uğurlu olsn

BİR YORUM YAZ