Küçük Oturma Odası Nasıl Büyük Gösterilir?

Eğer evinizde küçük bir oturma odasına sahipseniz, bu odayı dekore etmek sizi biraz zorlayabilir.

Küçük Oturma Odası Nasıl Büyük Gösterilir?

Eğer evinizde küçük bir oturma odasına sahipseniz, bu odayı dekore etmek sizi biraz zorlayabilir. Fakat küçük oturma odasını daha büyük gösterebilmek adına birçok dekorasyon fikirleri mevcut bulunuyor. Ev dekorasyonu yapmaya karar verdiğiniz zaman öncelikle bu gibi dekorasyon fikirlerine bir göz atmanız tavsiye edilir.

Evinizi dekore edeceğiniz zaman öncelikle küçük oturma odasında başlamaya karar verdiyseniz, bu odanın duvarları ile işe başlayabilirsiniz. Küçük bir oturma odasının daha büyük gösterebilmek adına duvarlarınız için daha çok açık renkleri tercih etmelisiniz. Ev dekorasyonunda özellikle bu tür odaların duvarları için genellikle bej ve pembe renklerine boyanması ya da yine açık bir renkte dikey çizgilere ve şeritlere sahip duvar kâğıtlarının tercih edilmesi önerilir. Fakat bej ve pembe renklerin hoşlanmıyor ve evinizde bu renkleri görmek istemiyorsanız, bunu yerine yine açık ve pastel tonlara sahip duvar boyalarını tercih edebilirsiniz. Bu gibi duvar kâğıtları ve boyalar odanın büyük görünmesinin yanında bir de odanızın tavanının yüksek görünmesini de sağlar. Bunun aksine tercih edebileceğiniz resimli ve karışık desenli duvar kâğıtları, oturma odanızı olduğundan daha da küçük gösterir.

Küçük Oturma Odası Dekorasyonunda Duvar Kağıdı Kullanın

Ayrıca odanız için duvar kâğıtları kullanırken, bir duvara yapıştıracağınız duvar kâğıdını, diğer duvara yapıştıracağınız duvar kâğıdından daha açık tonda olmasını tercih ederseniz, bu da odanızın daha geniş görünmesini sağlayacaktır.

Küçük oturma odasını büyük gösterebilmek adına önerilen başka bir dekorasyon fikri ise, odanız için ayna ya da tablo kullanmanızdır. Kullanacağınız ayna ya da tablo sayesinde odanıza bir perspektif kazandırarak yine oturma odanızı büyük gösterebilirsiniz.

Ayrıca küçük ev dekorasyonu yaparken yine bu tarz odalarda olabildiğince aydınlatma kullanmanız, önerilen diğer fikirler arasında yer alıyor. Tercih edeceğiniz spot ışık ve aynalar sayesinde de hem odanızı olduğunda büyük gösterebilir hem de odaya güzel bir hava katabilirsiniz. Spot kullanmak istemezseniz de yine başka bir alternatif olarak, kalın kumaşlı perdeler yerine ince dokulu kumaşlara sahip perdeleri tercih edebilir ve böylece odanıza yeteri kadar ışık girmesini sağlayabilirsiniz.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.